Презентація

Неодмінним атрибутом становлення фірми, її затвердження на внутрішньому і міжнародному ринку є презентація. Вплив презентації, як і першого враження, звичайно буває глибоким. Не успішне проведення багато в чому визначає успіх подальших переговорів з партнерами. Повідомлення про презентації даються в засобах масової інформації.

Оголошення про презентацію (варіант перший)

У ПРОГРАМІ: знайомство з виробництвом і традиціями підприємства, виступи фахівців, демонстрація фільмів але спеціальній техніці; банкет. Ваш надійний партнер в торговельно-економічній співпраці .............................. Початок - о 17.00 Адреса проведення ........................................ Вхід - за запрошеннями. Телефони для довідок .................

Оголошення про презентацію (варіант другий)

ШАНОВНІ ПАНОВЕ!

Фірма ............................................ запрошує взяти участь у традиційній щорічній презентації нашої фірми. Цього року ми представимо Вашій увазі ................................... Презентація фірми ...... ..................... транслюватиметься по телебаченню - як подарунок всім друзям і постійним партнерам фірми ми розмістимо їх рекламу в шоу-програмі!.

Презентація відбудеться ....................... Запрошення можна замовити за телефоном ................... .................. Фірма запрошує вас до співпраці в області ......................... ...............

Для того щоб презентація була успішною, до її проведення необхідно залучити професіоналів.

Спочатку визначаються місце і терміни проведення презентації. Потім розробляється сценарій (програма). Час проведення презентації зазвичай обмежується 1,5-2 годинами.

Презентації найкраще проводити після обіду, приблизно з 15 години, з тим щоб після неї можна було організувати коктейль чи фуршет (17.00-19.00). Зазвичай відкриває і веде презентацію один з керівників зовнішньоекономічної служби підприємства. Він також представляє керівників всього підприємства. Потім можна показати фільм (10-15 хвилин) і зробити повідомлення про діяльність підприємства, його експортні можливості (не більше 30 хвилин).

Час, що залишився відводиться відповідей на питання. Приміщення, де проводиться презентація, оформляють рекламними плакатами, стендами і т. п. Учасникам презентації вручають сувеніри (рекламні подарунки) з метою нагадування їх одержувачам про фірму. В якості рекламних подарунків зазвичай використовуються недорогі предмети: записні книжки, календарі, авторучки, попільнички, запальнички, значки. На ці предмети наноситься назва фірми, а іноді її адресу і характер діяльності.

Демонстрація товарів на презентації є досить переконливим засобом реклами. Особливо це відноситься до демонстрації машин, обладнання та приладів, яка дозволяє переконати можливого покупця в достоїнствах конструкції, високої продуктивності і якості продукції, що випускається. Дуже важливо залучити потенційного клієнта в спільні дії. Це може бути, наприклад, пропозиція про випробування приладів, примірці одягу, передачі матеріалів на експертизу міцності і т. д. Коли клієнт має можливість особисто ознайомитися з товаром, помацати його руками, у нього підсвідомо зростає довіра до нього і фірмі. Коли можна безпосередньо відчути м'якість хутра, зручність куртки, міцність тканини або легкість роботи з комп'ютерним редактором тексту, сигнали, що закріплюють це враження, надходять з усіх сторін.