Бізнес-ланч з партнерами по бізнесу

Бізнес-ланч, або діловий обід, з колегами або партнерами по бізнесу - популярний в ділових колах захід, який зазвичай проводиться в ресторані або кафе під час обідньої перерви.

Діловий обід, це не привід випити і повеселитися, а засіб вирішення ділових питань, обговорення проблем, пов'язаних з діяльністю підприємства або організації. Діловий обід грає велику роль в згуртуванні партнерів по бізнесу.

Від такого заходу залежить дуже багато чого: ваш імідж як ділової людини; імідж фірми, про яку судитимуть за вашою поведінкою; успіх важливих переговорів; входження у вищі ділові кола. Тому слід дотримуватися певних правил, якщо ви отримали запрошення на обід, і тим більше, якщо організуєте його самі.

Ділове спілкування

Уміння вести себе з людьми належним чином є одним з найважливіших (якщо не найважливішим!) Фактором, що визначає шанси добитися успіху в бізнесі, службової або підприємницької діяльності. Ще в 30-і роки XX століття Дейл Карнегі зауважив, що успіхи тієї чи іншої людини в його фінансових справах, навіть в технічній сфері чи інженерній справі, відсотків на п'ятнадцять залежать від його професіонала них знань і відсотків на вісімдесят п'ять - від його вміння спілкуватися з людьми.

Ділове спілкування в залежності від обставин може бути прямим і непрямим. У першому випадку воно проходить за допомогою листування або технічних засобів, а в другому - при безпосередньому контакті суб'єктів спілкування. Наприклад, на презентаціях, семінарах, а також ділових сніданках, обідах і вечерях та інших ділових зустрічах.

Форма одягу Форма одягу, прийнята для ділових обідів, - повсякденна робоча. Якщо ж діловий обід проводиться в кафе, то вимоги до одягу мінімальні - допускаються навіть джинси. Ресторан пред'являє більш високі вимоги до одягу: як правило, це костюм або плаття - для жінки.

Вирушаючи в ресторан, бізнес-леді не повинна зраджувати своєму діловому іміджу. Діловий обід - не місце для кокетства та надмірної демонстрації своєї жіночності; тут недоречні глибокі декольте, що викликають розрізи і яскрава біжутерія - вони призначені для вечора. Однак необхідно пам'ятати, що від співрозмовника вас буде відокремлювати лише стіл, тому макіяж і манікюр повинні бути бездоганні, а помада такої якості, щоб не бути з'їденої разом із закускою.

Місце зустрічі

При виборі місця зустрічі необхідно проявити вихованість і такт. Коли ви зацікавлені в бесіді, можна підкреслити свою повагу до людини, призначивши місце зустрічі ближче до місця його роботи. Рівень ресторану повинен відповідати становищу, яке займають запрошені вами люди.

Організація

Необхідно строго дотримуватися заздалегідь узгоджені домовленості про місце, час і склад учасників зустрічі (хто, де і коли буде зустрічатися). Тільки при нагальній необхідності можна вносити зміни в заздалегідь затверджений план. Так, якщо ви маєте намір зустрітися з кимось віч-на-віч за сніданком, а запрошений дзвонить вам і оголошує, що він має намір з'явитися зі своїм секретарем і кимось ще, ви повинні вирішити, чи відповідає зустріч у подібному складі вашим інтересам і чи варто її дійсно проводити.

Розміщення за столом

Якщо зроблено попереднє замовлення, правила хорошого тону наказують дочекатися, коли зберуться всі запрошені, і лише тоді сідати за стіл. Якщо вам треба буде розкласти папери, а ви зустрічаєтеся лише з однією людиною, краще сісти за столик на чотирьох, а не на двох. В цьому випадку будуть вагомі причини запропонувати людині сісти праворуч від вас, а не навпаки.

Правила поведінки за столом

Незважаючи на те, що за столом потрібно вести себе природно, дотримуватися деяких правил всеже варто. Наприклад, сидите прямо, так щоб нижня частина спини була притиснута до спинки стільця, а ступні ніг повністю стосувалися підлоги. Чи не перехрещувати під час їжі ноги, а руки, якщо ви не користуєтеся ножем і виделкою, опустіть на коліна. Хоча більш невимушеній є поза, коли права рука лежить на колінах, а зап'ясті лівої руки - на столі. Іноді - між подачею блюд - можна поставити лікті на стіл, але не під час їжі.

Брати їжу з загального посуду слід покладеними поруч з нею столовими приборами, найчастіше це вилка і ложка. Будьте гранично уважними, щоб, тримаючи раскладочние ложку або вилку в правій руці, не упустити їжу. Користуючись ножем і виделкою, стежте, щоб пальці не торкалися леза або зубців. Якщо тимчасово прилад не потрібний, покладіть його на край тарілки, але не на скатертину. А коли ви користуєтеся лише виделкою, ніж обіпріть про правий край тарілки, де він найменше заважатиме.

Застілля ще не закінчено, але в трапезі настала пауза ... В цьому випадку прилади кладуть на тарілку навхрест: ніж - вістрям вліво, вилку - опуклою частиною вгору, щоб ручка ножа була розташована, як стрілка годинника, яка вказує на цифру 5, а ручка вилки - на цифру 7; місце схрещення повинно припадати на зубці виделки і верхню частину ножа. Не забороняється покласти прилади ручкою на стіл, а робочої стороною - на тарілку. Після закінчення їжі їх кладуть на тарілку паралельно один одному, щоб ручки показували на 5:00, лезо ножа дивилося вліво, а опукла частина вилки - вгору. Якщо це офіційний прийом, то таке розташування приладів буде служити офіціантові сигналом, що ви закінчили їсти.