Офісний етикет

• Відвідувач, що входить в кімнату установи, не повинен стукати в двері - це тільки відволікає і нервує зайнятих справою людей. Зазвичай на стукіт у двері офіційного приміщення не буває негативної відповіді.

• У двері кабінету керівника, якщо у нього немає секретаря, також можна не стукати. У випадку, коли керівник висловив побажання, щоб співробітники не входили до нього без стукоту, варто дотримуватись цього правила.

• Збори, наради - річ корисна, якщо їх учасники не забирають в інших часу виступами не по суті. На вузькому зборах, де немає сторонніх осіб, можна, звертаючись до товариша по роботі, назвати його по імені і на «ти» (природно, тільки в тому випадку, якщо ви в дружніх відносинах).

• Під час наради або зборів не слід крадькома позіхати чи смоктати цукерки. Чоловіки знімають піджаки тільки тоді, коли це зробив головуючий. Можна обмінятися кількома словами з сидячим рядом товаришем, але не вести при цьому тривалих дискусій.

• У робочому колективі такі неприємні явища, як інтриги і плітки, якщо вони не зустрічають рішучого осуду, здатні перетворитися на справжнє лихо. Повідомлення непроханого доброзичливця про те, що хтось погано про вас говорив, найкраще перервати на самому початку: «Мені це нецікаво». Зустрівши подібний відсіч, інтригани зазвичай теж втрачають інтерес до розпочатому підприємству. Культурна людина також не обговорює проблем чужих сімейних негараздів, джерел доходу, зовнішнього вигляду або безладу у квартирі, зазначеного під час випадкового візиту.

• Не користуються загальною симпатією і любителі щоразу з будь-якого приводу висловлювати свою думку. Репліка на кшталт «Ти без смаку підібрав собі краватку» найменше говорить про доброзичливість або прагненні допомогти. Швидше за все в ній відчувається відверта думка: «У тебе немає смаку, а в мене він є, і я хочу тобі про це сказати».

• Всякі зауваження, наполегливі запитання, гучні судження про одяг, сімейний стан, зачісці, фігурі, супутнику (супутниці), сімейних відносинах, покупках, квартирі, дірці в шкарпетках вкрай нетактовні. Крім перерахованих вище явищ існують деякі особливості поведінки або звички, часто здатні серйозно заважати спокійною, продуктивній роботі.

• Ваш колега багато палить. В такому випадку він не повинен заперечувати проти частого провітрювання приміщення. Або краще стежити за цим самому. Курять мають право на існування, але і некурці - теж.

• Хтось із співробітників з лікувальною метою вживає багато часнику. Для інших це стає нестерпним. Якщо любитель профілактики не використовує кошти, які ліквідують запах цього «ліки», йому слід відмовитися від його вживання.

• Зустрічаються в колективах і поборники чистоти. Вони весь час щось витирають, чистять (руки, вуха, ніс). Манія гігієни може стати неприємною для оточуючих, так само як і зворотний бік, коли людина недостатнє час проводить у ванній кімнаті. Якщо це молода особа, їй можна тактовно натякнути на те, що вода здатна творити чудеса. Літній людині таке сказати незручно. Тому варто звертати увагу на те, чи не дуже часто у вашій присутності товариші прагнуть провітрювати приміщення, хоча на вулиці мороз.