Національні особливості різних країн

В останні роки багато підприємств і організації отримали право безпосереднього виходу на зовнішній ринок. Відкрилися нові можливості для налагодження прямих, торгових, економічних і виробничих зв'язків з організаціями та фірмами різних країн, а також широких контактів в галузі наукових досліджень, розробки і передачі технологій, у професійній підготовці кадрів.

Знання деяких національних і психологічних особливостей ділових партнерів допоможе бізнесменам вести себе в кожній країні по її правилами, і головне - домогтися успіху в задуманому підприємстві.

США

Американці - народ підприємливий, наполегливий і мужній.

Американський стиль ділової взаємодії характеризується утилітаризмом (все повинно давати дохід!); Не робити зайвої роботи, обходитися без марних витрат праці; зневагою до традицій; силою даного слова; ретельністю в опрацюванні організації будь-якої справи; поділом і скрупульозної перевіркою виконання; великою увагою до дрібниць; спеціалізацією кадрів і виробництва; націленістю сьогодні зробити краще, ніж учора; стислістю і ясністю; конструктивізмом.

Нашим бізнесменам, що набирає незнайомий світ, необхідно дотримуватися існуючих там правил, щоб успішно вирішити свої проблеми.

Постарайтеся вникнути в суть американських ділових стосунків. Американці вважають, що вони чудово розбираються в бізнесі будь-якої країни і будь-якої національності. При ділових контактах вони не дають вам знань про всі деталі, але очікують від вас розуміння порядку роботи та ведення бізнесу по-американськи.

• Якщо при веденні ділових переговорів ви не маєте інформації, яку вам викладають, то приймайте її як уже відому вам. Американці швидко реагують на все і вимагають від партнерів того ж. Одним із способів швидкого спілкування є факс-апарати.

• У ділових листах і розмовах завжди використовуйте імена людей або назви організацій, які представили вас партнерові. Бажано попросити людини, що пропонує вам контактувати з будь-якою фірмою, подзвонити в цю фірму і представити вас.

• При ділових переговорах обов'язково знайдіть оригінальні риси вашої пропозиції, що відрізняють вас від інших аналогічних фірм, і завжди фіксуйте увагу партнера на цьому. Ви зобов'язані знати і чітко сказати, хто ви, що робите і чому вашому партнерові вигідно вести переговори з вами, а не з іншими фірмами.

• Фіксуйте свою увагу на цілях партнера і на вашої допомоги в досягненні цих цілей. Загальний принцип американського бізнесу - отримання прибутку. Якщо ваші пропозиції допомагають досягненню вашої мети, то вони обов'язково зацікавлять американського партнера. Але ці пропозиції мають бути тільки реальними.

• Перед діловими переговорами визначте заздалегідь бажаний результат. Сплануйте розмову так, щоб він торкнувся ваших головних завдань і переваг, постарайтеся організувати зустріч. При цьому американських бізнесменів зацікавить наступна інформація:

- Способи здешевлення продукції для отримання більшого прибутку;

- Шляхи створення нових ринків збуту або залучення нових клієнтів для свого виробництва;

- Можливість укладення сприятливих контрактів;

- Створення гарного іміджу для фірми і її продукції.

Отже, шукайте успіху на американському ринку, дотримуючись діловий етикет, чітко організуйте свою діяльність як самостійно, так і залучаючи фахівців, які завжди готові надати свій досвід і знання.