Жінка в діловому світі

Який би компетентної жінка не була в сфері бізнесу, вона не повинна втрачати свою жіночність і свою гідність. Груба, нежіноча жінка - це все що завгодно, але тільки не привабливе істота в сфері бізнесу або поза нею.

Зовнішність, безумовно, має першорядне значення. У тій же мірі цінуються скромні зачіски і косметика, мінімум прикрас. Забороненими є сукні з глибоким вирізом спереду і ззаду, декоративні панчохи, занадто високі підбори, нігті, як у китайського мандарина, светри в обтяжку і надмірне вживання духів. Коли носять черевики, в робочі години їх потрібно змінити на жіночі туфлі, але не на кімнатні туфлі або нічні тапочки. У деяких ситуаціях можуть виявитися практичними або навіть необхідними жіночі брюки різних видів або брючні костюми, однак рішення, прийняте з цього приводу роботодавцем, має сприйматися без будь-яких суперечок.

Наймачі платять за робочий час, тому жінки-виконавці, молодші чи старші, повинні швидко приступати до роботи. Привчіться починати робочий день з мінімумом витрат часу на приведення себе в порядок і на розмови в кімнаті для відпочинку. Виправлення в макіяжі повинні вироблятися в самоті, не за робочим місцем, за винятком окремого кабінету.

Одна з найбільш важливих обов'язків, яку жінці доводиться виконувати в діловому житті, це отримання і виконання доручень. Доручення повинно вислуховуватися без спроб перервати мовця, з подальшою постановкою необхідних питань щодо уточнення доручення. Жінка, яка виробляє в собі здатність слухати, засвоювати вказівки і виконувати їх без зайвих розмов і суперечок, прокладає собі шлях у світ чоловіків.

• Не потрібно, щоб секретар або друкарка, що працюють за своїми столами, вставали для представлення жінці-відвідувачці офісу або дружині керівника. Досить посмішки і чемного поклону. Якщо в офіс входить президент компанії або, скажімо, голова правління та їх представляють, тоді згадана службовець повинна встати, оскільки це є ситуацією, пов'язаної з бізнесом, і вона повинна бути уважною до будь-якої прохання, з якою до неї можуть звернутися.

• Службовець, яку хвалять за хорошу роботу, повинна прийняти цю похвалу зі скромністю, сказавши: «Дякую вас». Докір не повинен викликати потоку виправдань. Якщо ж є вагоме виправдання, йому повинна передувати фраза: «Я жалкую, що так сталося», після чого у ввічливій формі має бути коротко і по суті викладено виправдання.

• У більшості організацій існують правила, що стосуються куріння і прийому їжі за робочим місцем. Якщо дозволено паління, жінка повинна палити таким чином, щоб не заважати робочому процесу. Критика на адресу безперервно кращий жінки набагато вірогідніше, ніж на адресу чоловіка з тією ж звичкою. Якщо це дозволено робити за робочим місцем, пити каву і їсти цукерки найкраще під час пауз у роботі, ніж ховати з очей геть обгортки та посуд у робочий час.

• Навіть жінка-виконавець з міцним становищем повинна обмежувати свої вхідні та вихідні телефонні дзвінки. Розмова в офісі по телефону явно не службового характеру дратує інших працівників, і навіть коли він ведеться самим наймачем, подає поганий приклад.

• Не слід писати особисті листи в робочий час, якщо тільки це не робиться під час обідньої перерви. Друзів і знайомих треба рішуче відмовляти від відвідування службовців або навіть працівників вищої ланки. Якщо такого роду візит трапляється, він не повинен перетворюватися на подію за участю всіх співробітників.