Етикет в сім'ї

У сім'ї виконання основних вимог ввічливості обов'язково не менше, аніж поза домом. Той, хто дотримується ввічливість «на винос», а вдома грубий, - найменше гідний поваги.

Існує думка, що домашні вас зрозуміють і пробачать. І виробничі невдачі тому нерідко закінчуються грубістю вдома, звичкою зривати зло на близьких. Це глибока помилка. Грубе слово, сказане близькою людиною, ранить не менш, а навіть більше. Інша справа, що до грубості улюбленого намагаються поставитися з розумінням, якось виправдати її. Але так не може тривати нескінченно. Рано чи пізно недотримання правил хорошого тону в родині стає нестерпним, сімейне життя дає тріщину. Ось чому важливо усвідомити собі, що дотримання етикету будинку не менше обов'язково, ніж серед знайомих або людей сторонніх.

Пам'ятайте, що від дотримання правил хорошого тону будинку чоловік тільки виграє, набуває поступово хороші звички, формуючи в собі високовоспітанную особистість.

По суті, домашній етикет вимагає дотримання тих же правил, що і в стосунках з чужими людьми, - за столом, на прогулянці, в розмові, при виборі одягу. Так, неприпустимо виходити зі спальні незачесаним, неохайно одягненим. Втім, і в період найбільш інтимних відносин про вихованості забувати не варто.

Дім

У різних народів існує чимало прислів'їв і приказок, безпосередньо пов'язаних з житлом: «Мій дім - моя фортеця!», «Мій будинок - моя кров!», «Вдома і стіни допомагають», «Будинки і солома с'едома» ...

Детальніше: Дім

Сім'я

У сім'ї виконання основних вимог ввічливості обов'язково не менше, аніж поза домом. Той, хто дотримується ввічливість «на винос», а вдома грубий, найменше гідний поваги.

Слова «спасибі», «пробач», «будь ласка» в сімейному житті абсолютно необхідні, хоча і умовні. Іноді дружина скаржиться (подрузі або ще комусь), що чоловік звертається до неї: «Налий чаю» або «Здай пальто в хімчистку», не додаючи слова «будь ласка». Якщо мова йде про речі повсякденних, які, як правило, знаходяться в компетенції дружини, чоловік не обов'язково повинен щоразу «просити». Він зобов'язаний просити про послугу, наприклад: «Будь ласка, принеси сигарети, не хочу переривати роботу».

Детальніше: Сім'я

Подружжя

Членам сім'ї слід поважати чужі звички і смаки і намагатися приймати їх без докорів, критики, не ставлячи при цьому в приклад себе. Ти любиш читати в ліжку? Так смирись з тим, що задоволення для іншого - передачі про футбольний матч.

Чоловік любить в неділю з'їздити на рибалку. Це означає, що вам ніколи не відправитися на сімейну прогулянку, як це буває у сусідів. Ну і що? Зате він обов'язково присвятить родині весь суботній вечір!

Детальніше: Подружжя

Сімейні торжества

Якщо ви вирішили запросити багато гостей в свій будинок на свято, то вам доведеться подумати про достатню кількість різноманітних холодних закусок. За своєю формою таке частування зручно для господарів і необтяжливо для здоров'я гостей: для господарів відпадає необхідність у виконанні безлічі обов'язків - від тривалого приготування їжі до точного, уважного обслуговування і постійних запрошень спробувати ту чи іншу страву. Таким чином, господарі отримують можливість просто посидіти і поговорити зі своїми гостями. Та й гості почуваються вільніше, тому що не доводиться «дотримуватися протоколу» і представляється можливість підняти тост або просто «перекусити» в будь-який зручний для них момент.

Детальніше: Сімейні торжества

Господар, господиня

У побуті не кожен з нас вміє бути хорошим, гостинним господарем, і не кожен - цікавим і бажаним гостем. Ми не сумніваємося, однак, що багато чому можна навчитися, а інше прийде з досвідом. Насамперед кілька слів про те, що слід знати всім. Щоб уславитися хорошим господарем або господинею, зовсім не обов'язково вражати гостей дорогим посудом, столовим сріблом і багатим частуванням. Ви можете приготувати зовсім прості страви; набагато важливіше, щоб гості, прийшовши до вас, відчували себе добре і бачили, що їм щиро раді.

Детальніше: Господар, господиня

Хороший тон у домі і сім'ї

Кажуть, якщо ти хочеш, щоб до тебе добре ставилися, то і сам повинен ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Нескладна думка сама але собі, але дуже точна. Вимагати від іншого можна тільки те, що ти здатний йому дати і даєш сам. Забувати цю нехитру істину не слід ніде і ніколи. На жаль, її забувають. Особливо будинку, у відносинах з близькими родичами, в сімейних відносинах.

Детальніше: Хороший тон у домі і сім'ї

Заручини, весілля

Кілька порад всім закоханим

Завжди пам'ятайте, що почуття, як це не сумно, швидкоплинні, а життя має продовжуватися. Так чи варто пороти гарячку і лізти в пляшку? Все, що відбувається з вами, має відбуватися за згодою двох. І по зрілому роздуму! Тоді не буде закидів, каяття і взаємних звинувачень.

Детальніше: Заручини, весілля