Дім

У різних народів існує чимало прислів'їв і приказок, безпосередньо пов'язаних з житлом: «Мій дім - моя фортеця!», «Мій будинок - моя кров!», «Вдома і стіни допомагають», «Будинки і солома с'едома» ...

Вони відрізняються один від одного смисловими відтінками, але все, по суті, наводяться в тих випадках, коли хочуть підкреслити те велике значення, яке має домашня обстановка в нашому житті.

Дійсно, вже по обстановці в квартирі можна практично безпомилково визначити характер сімейних відносин її мешканців. Сімейні люди прекрасно знають, як непросто йде притирання характерів в перші місяці сімейного життя. І справа тут не тільки в різному рівні виховання молодят.

будинок увійшов нова людина - зять або невістка. Зі своїм розумінням укладу життя, зі своїм ставленням до чистоти, порядку. І відразу, вільно чи мимоволі, виникають великі і дрібні конфлікти, сутички і непорозуміння, яких уникнути дуже важко.

До якої міри це можливо і досяжно?

Для цього перш за все вже сама квартира повинна завжди утримуватися в ідеальній чистоті, починаючи зі входу і кінчаючи потаємними куточками. Погодьтеся: розкидані де попало речі не сприяють вранці вашому радісному пробудженню. Неакуратно складений одяг, інші предмети туалету здатні на весь день зіпсувати настрій звиклого до порядку чоловіка або дружини. Чи не покладена на місце та чи інша річ може викликати незадоволення свекрухи або тещі. Тут важливо пам'ятати, що за зовнішнім виглядом людини судять про його душевних якостях, але домашній обстановці судять про живуть в будинку.

Але порядок в домі - турбота суто жіноча? Це і так, і не так. Історично склалося, що турбота чоловіка - добування їжі; доля жінки - домашнє господарство. Так розподіляються обов'язки в європейських країнах, так було заведено і в дореволюційній Росії.

Після революції ситуація докорінно змінилася. Один чоловік (за рідкісним винятком) вже не в змозі забезпечити свою сім'ю гідне існування, і дружина змушена працювати. При відсутності домробітниць домашні обов'язки в цьому випадку повинні розподілятися між чоловіком і дружиною відносно рівномірно. Важко радити - хто з них і чим повинен займатися по дому. Головне, щоб житло завжди містилося в чистоті і в ньому був порядок.

Кімнати всім своїм виглядом повинні демонструвати хороший тон, адже будь-яка недбалість, неакуратність негайно упустить вас в очах людей, думкою яких ви дорожите. І тоді вже положення не виправиш ні хорошими манерами, ні гостинністю, ні чарівністю.

Хороша простора квартира є далеко не у кожної сім'ї. Більш того, чимало людей проживають в комунальних квартирах. Тут уже часом елементарний порядок підтримувати важко, не те що говорити про хороше тоні житла. Думка це глибоко помилково. Тіснота не є передвісником і неодмінним супутником безладу або елементарної бруду в квартирі. Інша справа, що в тісній квартирі для підтримки порядку доводиться часом проявляти більше винахідливості і турботи, але це вже зовсім інша справа.

Якщо у вас немає окремої спальні, наприклад, слід, прокинувшись, подбати, щоб постіль були прибрані, а диван складний. Провітріть приміщення, приберіть подалі від чужого погляду зайві речі, і ваше скромне житло відразу придбає інший вигляд. У всякому разі, така кімната не зробить поганого враження на гостей. Більш того, знаючи, в яких умовах обмеженого простору вам доводиться жити, гості по достоїнству оцінять ваші зусилля по створенню затишку і гарного гону вашого житла.

Як виховання, знання етикету впливають на інтер'єр будинку?

Набагато більшою мірою, ніж багато хто звик думати. У будинку насамперед повинні панувати доброзичлива обстановка і затишок. Останній неможливо створити ніякими прикрасами і дорогими речами. Погодьтеся, в повсякденному житті ми часто стикаємося з ситуацією, коли квартира заставлена ​​сверхдорогой меблями, на стінах висять майстерно виконані гравюри відомих художників, бібліотека виблискує багатими корінцями книг, а стінка заставлена ​​дорогими кришталевими сервізами. Але в будинку немає головного - тепла.

Квартира швидше нагадує щось середнє між меблевим магазином і посудній лавкою. Речі купувалися за принципом «що дорожче, то і краще». Природно, в такому будинку ні гість, ні господар, мабуть, не відчуватимуть себе затишно. Вони стають рабами речей, де все свідчить про марнославстві господині, відсутності у неї смаку, почуття етикету.

З іншого боку, ми нерідко можемо спостерігати і іншу квартиру. Приходиш в будинок, а там начебто нічого особливого немає. Простенька обстановка, нехитра меблі, ніяких хитромудрих прикрас. Але кожна річ стоїть на своєму місці, наявність кожного предмета обстановки логічно обґрунтоване, сама меблі розставлені так, щоб було зручно і гостям, і господарям. Такий будинок завжди справляє належне враження на гостей - господарі добре знають правила хорошого тону і світські пристойності.