Сім'я

У сім'ї виконання основних вимог ввічливості обов'язково не менше, аніж поза домом. Той, хто дотримується ввічливість «на винос», а вдома грубий, найменше гідний поваги.

Слова «спасибі», «пробач», «будь ласка» в сімейному житті абсолютно необхідні, хоча і умовні. Іноді дружина скаржиться (подрузі або ще комусь), що чоловік звертається до неї: «Налий чаю» або «Здай пальто в хімчистку», не додаючи слова «будь ласка». Якщо мова йде про речі повсякденних, які, як правило, знаходяться в компетенції дружини, чоловік не обов'язково повинен щоразу «просити». Він зобов'язаний просити про послугу, наприклад: «Будь ласка, принеси сигарети, не хочу переривати роботу».

Якщо дружина щодня ставить на стіл перед чоловіком обід, він не зобов'язаний щоразу за це дякувати. Або якщо чоловік завжди вдома подає дружині пальто, вона може і не вимовляти: «Спасибі». Але зате задоволення прохання - «Принеси, будь ласка, з ванної мій халат» - вимагає слів подяки. Крім усього, не заважає пам'ятати: в спілкуванні між людьми велику роль відіграє інтонація. Короткий звернення: «Налий мені чаю» - може прозвучати тепло і мило, в той же час в обігу: «Дуже прошу, налий мені чаю» - може міститися категоричний наказ.

Буває, що чоловік і дружина придумують один для одного пестливі, зменшувальні імена. В цьому немає нічого поганого, якщо діалог відбудеться не в присутності третіх осіб. Звернення типу «котик», «крихітка» допустимі наодинці, кажучи ж про свою «малятку» зі стороннім, краще сказати «моя дружина» або просто назвати її ім'я.

Рідко захоплює тещу звернення до неї зятя: «бабуся». Вона ж не його бабуся! Це звернення, що виходить від дорослого чоловіка, прикро їй і старить її. Якщо в даній сім'ї не прищепилася форма звернення до батьків чоловіка або дружини «мама», «тато», цілком прийнятно звернення на ім'я та по батькові.

Для всіх домашніх обов'язкові чистота і охайність одягу. Особиста гігієна - важливий атрибут не тільки уваги до себе, але і поваги до оточуючих. Чистота будинку дуже часто залежить від правильної організації побуту. Чистка взуття чи одягу не повинна відбуватися на кухні під час приготування їжі. Для цієї необхідної процедури потрібно виділити певне місце, наприклад, в передпокої або на балконі. Прибирання ванною, раковини після вмивання є обов'язком кожного, хто тільки що ними скористався. Чистити зуби над раковиною, в якій миють посуд і продукти, рішуче не слід.

Збереження чистоти і порядку в будинку не може лежати на плечах однієї господині, це справа усіх домашніх.

Чистота і охайний вигляд батьків - один із засобів збереження їх авторитету у дітей. Неголений батько, мати в брудному халаті - діти мимоволі відзначають ці деталі. Мати, забираючи дитину, наприклад, з дитячого садка, повинна подбати про свій зовнішній вигляд. Діти схильні до порівнянь. Їх спостережливість значно гостріше, ніж зазвичай здається батькам.

Дотримання чистоти в будинку входить і в обов'язок дітей. Тільки чисті руки і свіжа кофточка дають право сісти дитині за загальний стіл. Чистота не може бути предметом «на винос», тому важливо привчати до неї малюків з самого раннього віку. Допомога дітей в домашніх справах не повинна бути предметом торгівлі: «підмітив кухню, тоді підеш на каток». Замість обіцянки нагороди краще похвалити дитину і підкреслити при цьому, що його допомога була корисною і потрібною.

Але всі ці виховні заходи не дадуть позитивних результатів, якщо діти помітять, що домашні справи батько повністю перекладає на матір. Безсумнівно, в поділі домашніх обов'язків між членами сім'ї немає загальних правил і законів, як їх немає в розумінні «жіночої» і «чоловічий» домашньої роботи. Але кожному члену сім'ї слід мати свої обов'язки і пам'ятати про них.

Проблема сімейних свят - справа кожної сім'ї окремо. Одне абсолютно очевидно, що день народження члена сім'ї повинен бути днем ​​повної згоди.