Подружжя

Членам сім'ї слід поважати чужі звички і смаки і намагатися приймати їх без докорів, критики, не ставлячи при цьому в приклад себе. Ти любиш читати в ліжку? Так смирись з тим, що задоволення для іншого - передачі про футбольний матч.

Чоловік любить в неділю з'їздити на рибалку. Це означає, що вам ніколи не відправитися на сімейну прогулянку, як це буває у сусідів. Ну і що? Зате він обов'язково присвятить родині весь суботній вечір!

Завжди можна розраховувати на поступки з боку іншого, якщо не робити в таких випадках винятків для себе. Немає нічого гіршого, ніж ятрили в самому собі почуття принесеної жертви. Воно накопичується і рано чи пізно призводить до вибуху, до порушення сімейної злагоди.

Особливо членам сім'ї слід вимагати від себе: не проявляти зневаги до захоплень інших; взаємно не засуджувати друзів, не проявляти свого негативного ставлення до них; не підвищувати голосу з приводу того, що один з членів сім'ї палить або включає програвач; не влаштовувати безперервно «димову завісу» в кімнаті; в самий невідповідний час не включати програвач.

Кожен член зобов'язаний: не залишати після себе безладу; тихо зачиняти вхідні двері; витирати ноги, входячи в квартиру; цілувати матір (дружину), виходячи вранці з дому.

Таємниця листування в сім'ї повинна строго дотримуватися. Батькам не слід читати листів дітей без їх згоди. Це ображає молодших членів сім'ї і може похитнути їхню довіру до батьків. Подружжя теж повинні взаємно поважати таємницю листування. Ввічливість вимагає повідомити про листі, отриманому від родичів або спільного знайомого. Але ні дружина, ні чоловік не повинні шукати листів і записок по кишенях один одного або відклеювати над парою чужу кореспонденцію. Це прагнення до необмеженої обізнаності приносить набагато більше шкоди, ніж користі. Свекор або свекруха теж не уповноважені розкривати листи, що приходять на адресу молодих.

Чи слід стукати, входячи га кімнату одного з членів сім'ї? У різних сім'ях це прийнято по-різному. У всякому разі, слід стукати вранці і ввечері, т. Е. В той час, коли людина може роздягатися або одягатися.

Нe обов'язково говорити: «Смачного», сідаючи за сімейний стіл. Але після їжі потрібно сказати «спасибі» і запитати дозволу встати з-за столу, коли це необхідно зробити раніше інших.

Якщо дочка зустрічається з хлопцем, батькам варто дати їй невелику суму грошей на дрібні витрати: кіно чи морозиво. Не зовсім зручно, щоб всякий раз платив юнак, який теж знаходиться поки під опікою батьків. Інша справа, якщо він сам вже робоча людина.

Подружня галантність - особливе мистецтво. Серед чоловіків поширена помилкова думка про те, що галантність по відношенню до власної дружини можуть розцінити як ознаку панує в сім'ї матріархату. В результаті цього часто виникає парадоксальна ситуація, при якій чоловік буває свсрхвежлівим по відношенню до всіх знайомих жінок за винятком своєї дружини, тоді як саме по увазі і повазі до найближчої людини ми дізнаємося істинного чоловіка. До того ж його шанобливе ставлення до дружини - це і чимала данина поваги до самого себе, адже вона «його половина».