Сімейні торжества

Якщо ви вирішили запросити багато гостей в свій будинок на свято, то вам доведеться подумати про достатню кількість різноманітних холодних закусок. За своєю формою таке частування зручно для господарів і необтяжливо для здоров'я гостей: для господарів відпадає необхідність у виконанні безлічі обов'язків - від тривалого приготування їжі до точного, уважного обслуговування і постійних запрошень спробувати ту чи іншу страву. Таким чином, господарі отримують можливість просто посидіти і поговорити зі своїми гостями. Та й гості почуваються вільніше, тому що не доводиться «дотримуватися протоколу» і представляється можливість підняти тост або просто «перекусити» в будь-який зручний для них момент.

Само собою зрозуміло, що при такому «методі» прийому гостей для того, щоб вечір вдався, необхідно все організувати і приготувати заздалегідь - тільки так можна створити приємну обстановку і досягти безпосередності спілкування.

Почнемо, як завжди, зі столу. Найкраще накрити найбільший з наявних у вашій квартирі столів. Накрити його найкраще білого або кольорового скатертиною, кінці якої спускаються до самої підлоги, і наблизити його уздовж довжини до стіни, так що гостям стіл буде відкритий з трьох сторін. Ширину столу необхідно використовувати тільки на дві третини, інакше будь-який з гостей, який побажає взяти на тарілку закуски, розставлені занадто близько до стіни, ризикує бути забрудненим або ненавмисно перекинути якусь страву з закускою, що стоїть на краю стола. Тому на звернену до стіни сторону столу найкраще поставити свічники зі свічками і високі вази з квітами на довгих стеблах.

З обох кінців столу поставте стопкою тарілки, біля них покладіть вилки, ножі і, в разі потреби, ложечки; на обох кінцях столу необхідно поставити також і високі стаканчики з паперовими серветками. Якщо стіл досить великий, поставте на нього келихи і чарки, а якщо для них не залишилося місця, використовуйте столик поменше, або (якщо у вас знайдеться в господарстві) сервірувальна столик.

Холодні закуски - це різновид гарячого вечері, але для будь-якої господині вони зручні насамперед тому, що їх можна просто і зі смаком розкласти на красиві страви, підноси і т. Д. Стіл можна подовжити за рахунок меншого за розмірами столика або інших підручних засобів. Не забудьте залишити місце на столі для десертних тарілок і приладів, паперових серветок, винних келихів і чайних чашок.

З обслуговуванням гостей необов'язково клопотати занадто багато - вони можуть обслужити себе самі. Господарям потрібно лише вчасно забирати брудні тарілки і ставити на стіл чисті.