Господар, господиня

У побуті не кожен з нас вміє бути хорошим, гостинним господарем, і не кожен - цікавим і бажаним гостем. Ми не сумніваємося, однак, що багато чому можна навчитися, а інше прийде з досвідом. Насамперед кілька слів про те, що слід знати всім. Щоб уславитися хорошим господарем або господинею, зовсім не обов'язково вражати гостей дорогим посудом, столовим сріблом і багатим частуванням. Ви можете приготувати зовсім прості страви; набагато важливіше, щоб гості, прийшовши до вас, відчували себе добре і бачили, що їм щиро раді.

Ось кілька порад, як краще організувати невелике сімейне торжество - будь то день народження, іменини, новосілля або просто зустріч з друзями.

• Мабуть, найзручніший день для збору гостей - п'ятниця або субота: на наступний день ви зможете привести в порядок квартиру, відпочити. Якщо ви живете в панельному будинку, то не завадило б попередньо поговорити з сусідами. Тоді вам не загрожує поява розсерджених сусідів в розпал веселощів або нетерплячий стук в стіну.

• Друзів, з якими ви б хотіли відзначити якусь подію або просто зустрітися за столом, слід запросити заздалегідь. Письмове запрошення виглядає занадто офіційно; краще просто зателефонувати їм і домовитися про день і час і уточнити, чи буде це обід, вечеря або просто скромне частування. В іншому випадку може статися, що неінформовані про ваші наміри гості, завбачливо поївши вдома, будуть з нещасним виглядом сидіти за ломящімся від страв столом. Трапляється й інша крайність, мабуть, ще більш неприємна; голодні гості, які розраховували на хороший обід і не отримавши його, буквально накидаються на бутерброди та солодощі, приготовані до вина.

• Варто заздалегідь подумати про те, яка кількість гостей ви зможете прийняти. Якщо ви хочете, щоб свято вдалося, розрахуйте свої можливості так, щоб успішно впоратися з усіма приготуваннями. Розсаджуючи гостей за столом, стежте, щоб їх професійні інтереси не співпали до такої міри, що вечеря перетвориться в дискусію або свого роду виробнича нарада.

• Представляючи незнайомих один одному людей, скажіть кілька слів про їх захоплення, характер занять: це допоможе їм швидше освоїтися, знайти тему для розмови. Пам'ятайте, що початок вечора зазвичай саме клопітка для господарів. Тому краще все приготування закінчити приблизно за півгодини до призначеного часу. Так ви зможете уникнути зайвої метушні і зустрінете гостей у відмінному настрої. Зустріч гостей, знайомство їх один з одним, перший тост - все повинно відбуватися природно і невимушено.

• Якщо хтось прийшов до вас вперше, спочатку покажіть гостю, де можна привести себе в порядок, вимити руки і т. Д. Якщо не зробити цього, може статися, що незнайомий з вашою квартирою гість помилково увірветься в кімнату, де сплять діти.

• Господар будинку повинен голосно і виразно уявити незнайомих один одному людей: назвати ім'я, рід занять, в двох словах згадати про їх захоплення, інтереси. Зрозуміло, неприпустимо говорити про недоліки і слабкості гостя. При знайомстві в першу чергу слід представляти молодших більш старшим, чоловіків - жінкам. Головне завдання хорошого господаря - створити дружню, приємну атмосферу, щоб кожен відчував себе якнайкраще.

• Якщо господар не впевнений у своїх здібностях зайняти суспільство, то непогано запросити кого-небудь з друзів, хто допоміг би розважити гостей. Всі присутні повинні прагнути створити в цей вечір єдиний, дружній колектив. А господарі повинні робити все, щоб кожен без винятку відчував себе бажаним гостем.

• Неприпустимо обходити своєю увагою будь-кого з гостей або, навпаки, надавати кому-небудь надмірну увагу - це в рівній мірі непристойно. Господарі, незважаючи на турботи і турботи, повинні зберігати веселий настрій, бути привітними та уважними до гостей. У свою чергу доброзичливість, ввічливість і тактовність повинні бути притаманні кожному гостю, як по відношенню до господарів, так і по відношенню до інших гостей.