Хороший тон у домі і сім'ї

Кажуть, якщо ти хочеш, щоб до тебе добре ставилися, то і сам повинен ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Нескладна думка сама але собі, але дуже точна. Вимагати від іншого можна тільки те, що ти здатний йому дати і даєш сам. Забувати цю нехитру істину не слід ніде і ніколи. На жаль, її забувають. Особливо будинку, у відносинах з близькими родичами, в сімейних відносинах.

Сім'я - це сім «Я». Як це розуміти?

Багато хто вважає, що на роботі потрібно вести себе відповідно до правил етикету, а ось вдома можна злегка розслабитися, дозволити собі з близькими те, що зі сторонніми ніколи не дозволиш. Коротше, на роботі - серденько, в сім'ї - тиран і нелюд.

Дуже часто так роблять за власним нерозумінню: чого, мовляв, вдома соромитися, демонструвати перед близькими повагу, люб'язність, чемність. Така позиція, зайнята навіть мимоволі, в силу недостатнього виховання, в кінцевому підсумку перетворює сімейне життя в пекло і призводить рано чи пізно до краху сім'ї.

Сім'я - це сім «Я», а не просто чоловік, дружина і дитина. І ставитися до її членам треба у всякому разі не гірше, ніж до себе. Сьогодні розлучається приблизно кожна друга подружня пара. Причини висуваються різні: алкоголь, подружня невірність. І практично ніколи в якості причини не висувають відсутність виховання у своєї половини, невміння вести себе брухту і в суспільстві. А дарма. Однак з цих причин розлучається людей нітрохи не менше, ніж через подружніх зрад і випивок.

Як навчитися опановувати себе?

Існує думка, що домашні вас зрозуміють і пробачать. І виробничі невдачі тому нерідко закінчуються грубістю вдома, звичкою зривати зло на близьких. Це глибока помилка. Грубе слово, сказане близькою людиною, ранить не менш, а більше. Інша справа, що до грубості улюбленого намагаються поставитися з розумінням, якось виправдати її. Але так не може тривати нескінченно. Рано чи пізно недотримання правил хорошого тону в родині стає нестерпним, сімейне життя дає тріщину. Ось чому важливо усвідомити собі, що дотримання етикету будинку не менше обов'язково, ніж серед знайомих або людей сторонніх.

Пам'ятайте, що від дотримання правил хорошого тону будинку чоловік тільки виграє, набуває поступово хороші звички, формуючи в собі високовоспітанную особистість.

По суті, домашній етикет вимагає дотримання тих же правил, що і в стосунках з чужими людьми, - за столом, на прогулянці, в розмові, при виборі одягу. Так, неприпустимо виходити зі спальні незачесаним, неохайно одягненим. Втім, і в період найбільш інтимних відносин про вихованості забувати не варто.

Як будувати відносини з батьками?

У відносинах з батьками важливо пам'ятати: як ви зараз ставитеся до них, так, через роки, до вас будуть ставитися ваші діти (адже вони все бачать, запам'ятовують). Хоча, звичайно, перевагу батькам у всіх ситуаціях віддається незалежно від того, є у вас діти чи ні. На торжестві за святковим столом їм поступаються найпочесніше місце, в автомобілі батько і мати сідають позаду. Хоча тут може бути виняток, коли нестарий ще батько місце ззаду поступається заміжньої дочки.

Яким повинен бути сімейний розмова?

Бесіда на підвищених тонах між подружжям неприпустима. Нічого доброго з цього, як правило, не виходить. Будь-яку бесіду слід вести з максимальною доброзичливістю, використовуючи для цього і відповідну інтонацію.

Елементарна фраза «включи телевізор» без слова «будь ласка» звучить як наказ і може образити, поклавши початок сварці. А якщо до цих слів додати «дорога», вклавши в нього доброту і ніжність, то, будьте впевнені, у відповідь ви отримаєте вдячну посмішку.