Аперитив

Аперитив (фр. aperitif) - слабкий спиртний напій, який вживають перед їжею для вгамування спраги і збудження апетиту. Часто до аперитиву в якості закусок подають маслини, скибочки лимона, мигдаль і інші горішки. В якості аперитивів використовують безалкогольні напої, соки і вино-горілчані вироби. З безалкогольних напоїв - мінеральні води, а також газовану, содову і просту охолоджену воду. Кращими соками для аперитиву є: лимонний, апельсиновий, грейпфрутовий, гранатовий, томатний, березовий, виноградний (із несолодких сортів винограду). Найбільш поширеним як аперитив напоєм є вермут.

Аперитиви ділять на три групи: одинарні, комбіновані і змішані.

Одинарним називається аперитив, що складається тільки з одного напою (наприклад, подають тільки один вермут або один вид соку або мінеральної води).

Комбінований аперитив складається з декількох напоїв, що подаються одночасно (наприклад, мінеральна вода, соки і вино).

Змішані аперитиви складаються зі спеціально приготовлених сумішей різних напоїв (наприклад, коктейлів).

Перед початком бенкету, під час збору гостей прийнято пропонувати їм аперитив. Аперитиви подають на невеликих підносах, покритих серветками.

На прийомах аперитив розносять офіціанти. Якщо ви розмовляєте з дамою, поцікавтеся у неї, що вона бажає випити, і подайте їй відповідний напій, лише потім вибирайте апаратів для себе. Запропонуйте також закуску (лимони, мигдаль), наявну на таці. Спорожнений келих слід поставити на спеціально відведений столик або на столик з сигаретами.

Нерідко прийоми і закінчуються подачею коктейлів і аперитивів, а потім гостям пропонують каву.