Страви

Гарячі страви, такі як омлети, млинці, запіканки і т. д., їдять десертною виделкою, тримаючи її в правій руці. Фруктові кнедлики - ножем і виделкою, каші - десертною ложкою. Торти, тістечка та інші кондитерські вироби їдять вилочка для тістечок, тримаючи її в правій руці. Для пудингів, кремів і желе подають на стіл кавові ложечки. Пиріжки, булочки з начинкою з крему або варення їдять, тримаючи їх у руці.

У деяких країнах (наприклад, у Франції, славиться своєю кухнею) замість солодкого на десерт зазвичай подають сир і фрукти. Тверді сорти сиру ріжуть ножем і їдять десертною виделкою. М'які сири (наприклад, плавлений сир) намазують ножем на хліб з маслом. Сир, поданий з сиропом, фруктами або йогуртом, їдять кавовою ложечкою.

Фрукти прийнято є приладом, фрукти з дрібними кісточками їдять руками. Кісточки або зернятка не випльовують прямо на тарілку, а кладуть на неї вилкою або ложечкою.

Яблука і груші розрізають ножем на чотири частини, чистять і видаляють серцевину. Потім їх їдять рукою або приладом. Також їдять персики й абрикоси, не слід відкушувати від цілого плоду.

Банани можна їсти за допомогою ножа і виделки, але зазвичай їх їдять, тримаючи в руці і очистивши від шкірки.
Садові та лісові ягоди їдять ложечкою.

Апельсин беруть у ліву руку і нарізають уздовж нього шкірку до м'якоті. Потім його очищають і ділять на часточки, які їдять руками.

Смородину та виноград з грона зривають пальцями. Всі свіжі фрукти перед подачею на стіл повинні бути ретельно вимиті.

Після обіду бажано запропонувати і подати хороший, міцну каву. Слід пам'ятати, що ложечкою каву тільки помішують, після чого її відразу ж кладуть на блюдце. У чашці ложку не залишають. Кусковий цукор з цукорниці беруть спеціальними щипцями.