Коктейлі

Звичайний час для коктейлів, як виду прийому, - з 17.30 до 19 години. По неділях і в свята, особливо за містом, коктейлі часто подають днем, до ланчу або обіду, які не обов'язково влаштовувати вдома.
Господиня, яка запрошує занадто багато гостей на коктейль, повинна бути готова до можливих неприємностей. Тому потрібно заздалегідь звільнити кімнату від зайвих меблів, предметів мистецтва, тендітних рослин, маленьких дітей і домашніх тварин. Великі недорогі попільнички слід розставити усюди, де неакуратний гість може кинути сигарету.

Коктейлі зазвичай подає спеціально запрошений бармен або хто-небудь з членів сім'ї. Ніколи не обслуговують господаря і господиню першими. Неприпустимо також, щоб господар і господиня зустрічали першого гостя з коктейлем в руках. Закуски теж подають спочатку гостям, потім господині і, нарешті, господарю.
Бар можна влаштувати в буфетної, на балконі, в їдальні або в будь-якому іншому місці, за винятком кухні, якщо там готується їжа. Неминуче, що більшість чоловіків і деякі дами будуть увесь час знаходитися біля столу з напоями і закусками.
На столі або біля нього повинен постійно бути неабиякий запас чистих склянок, а також піднос для використаного посуду. Передбачається, що, взявши склянку, гість буде користуватися ним протягом всього прийому. Але насправді це далеко не гак. Розумна господиня подбає про те, щоб склянок (звичайно, недорогих) було в три рази більше, ніж гостей.
Коктейлі ніколи не кінчаються в призначений час. Ті, кого ви хотіли б запросити на обід, часто йдуть раніше, оскільки не в силах чекати, поки самі докучливі гості не вип'ють ще, і ще, і ще один келих перед тим, як розпрощатися. Досвідчений господар завжди влаштовує обід поза домом, що дає йому зручний привід закінчити прийом в строго певний час. Безсумнівно, він не зобов'язаний запрошувати на обід всіх затрималися гостей, однак якщо обідати йдуть в ресторан, туди зазвичай відправляються всі, а рахунок потім ділячи на всіх присутніх чоловіків. Господар і господиня, що влаштовують коктейль і не охочі, щоб гості засиджувалися у них до опівночі, передбачливо заздалегідь отримують запрошення на обід в будинку друзів, куди вони, природно, не можуть взяти з собою всіх знайомих. Якщо ж ситуація безвихідна, то в кінці прийому подають холодний вечерю.