Напої

Сервіруючи стіл, треба пам'ятати про традиційні правила подачі напоїв, які вироблялися протягом століть: для певних вин використовувати відповідні келихи, витримувати потрібну температуру пива і т. д.

Вино - це чудовий напій, який увібрав в себе силу землі і тепло сонячних променів. Воно викликає солодке сп'яніння, наповнює серце радістю, підносить дух. Благородство цього напою безсумнівно заслуговує того, щоб його вживання стало справжнім ритуалом, завжди було в радість, а головне - на здоров'я. Вміння пити вино - це справжнє мистецтво.

Після того, як ви наповните келих, підніміть його до очей, помилуйтеся кольором вина, вдихніть його букет і лише потім пригубити його, зігрівши теплом губ, ще раз відчуйте його аромат.

Існують певні правила подачі вина до столу.

Біле вино має бути охолодженим, келих їм наповнюють на дві третини. В першу чергу подають легкі вина, потім вже кріплені. Червоне вино має бути кімнатної температури, але хай воно буде краще холодним, ніж занадто теплим.

Врахуйте, що червоне вино «дихає», а тому слід відкрити пляшку з червоним вином приблизно за годину до його подачі до столу. В першу чергу подають охолоджені вина, а потім вже більш теплі. Винятком є шампанське, яке подають добре охолодженим зазвичай в кінці урочистого застілля.

Задоволення, яке дарує вино, значною мірою залежить і від виду келиха, в якому його подають. Знадобилися сторіччя, перш ніж були створені судини, за формою і розміром відповідають певним винам. На малюнку зображені деякі основні види келихів.

В наш час існують чарки і келихи для міцних напоїв і лікерів, білого і червоного вина, шампанського і, зрозуміло, для змішаних напоїв, коктейлів.

• Для коньяку підходить келих закритої форми, такий, щоб налитий на дно напій зігрівався теплом долонь. Тільки так ви зможете відчути властивий коньяку букет.

• Для шампанського вже з початку XIX століття стали використовувати високі вузькі келихи. Їх форма сприяє утворенню бульбашок, які піднімаються з дна догори. Келихи у вигляді широкої і низькою чаші, в яких іноді подається шампанське, не зовсім підходять для нього, так як ігристе вино в ній не піниться.

Скляний посуд: 1 - кухлик для пуншу (наповнюється на три четверги; 2 - келих для пива; 3 - пивний кухоль (можливі варіанти); 4 - келих для чаю з льодом (можливі варіанти); 5 - келих для води (можливі варіанти; бажано подавати на стіл до сніданку або обіду; наповнюється або наполовину, або повністю); 6 - склянка для води (наповнюється або наполовину, або повністю); 7 - великий келих для бренді близько 250 г (наповнюється тільки на чверть); 8 - маленький келих для бренді (наповнюється тільки на чверть); 9 - стакан (наповнюється на три чверті: використовується для міцних напоїв з льодом); 10 - стакан для соку (наповнюється наполовину); 11 - великий келих для білого вина (наповнюється наполовину); 12 - келих для м'ятного коктейлю зі збитими вершками, може використовуватися також для віскі з м'ятним лікером і інших збивати коктейлі (наповнюється приблизно на три чверті); 13 - стакан для віскі (може використовуватися і для коктейлю); 14 - келих на ніжці для віскі ( наповнюється наполовину); 15 - келих для сухого вина, може бути із зеленого скла з орнаментом, подається тільки йод Рейнвейн; будь винний келих на столі може бути замінений (наповнюється наполовину); 16 - традиційний келих для хересу (наповнюється наполовину); 17 - варіант келиха для хересу (наповнюється наполовину); 18 - келих для коктейлю (30 г); 19 - великий скляний келих для червоного вина; 20 - кулястий келих; ширше і більше, ніж винний келих; використовується для червоних і білих дешевих вин; іноді в нього наливають пиво і навіть мартіні з льодом (не використовується в наборі з іншими склянками): 21 - універсальний келих для столового вина (наповнюється наполовину; підходить для білого вина, портвейну і червоних столових вин); 22 - келих для шампанського; бажана товста ніжка; також використовується для охолоджених дайкірі та ігристих коктейлів (наповнюється наполовину); 23 - стакан для віскі з льодом (можливі варіанти; наповнюється наполовину); 24 - стакан для віскі (можливі варіанти; наповнюється наполовину); 25 - чарка для лікеру (може використовуватися також для коньяку)