Званий сніданок

Яким може бути привід запросити гостя на сніданок?

Причини можуть бути самими різними. Це приїзд знайомого, що має вільний час тільки в першій половині дня, або, навпаки, його від'їзд на тривалий або короткий час; ювілей близької людини, з яким ви хочете побути в тісному сімейному колі. І потім - хіба не можна влаштувати просто званий сніданок тому, що так хочеться?

До 12 годин гостей запрошувати не прийнято. Це вважається непристойним. Етикет передбачає починати сніданок не раніше 12 і не пізніше 14 годин, і триває він не більше двухтрех годин. Як бачимо, званий сніданок коротше обіду.

Меню сніданку мало чим відрізняється від обідньої. Природно, суп в цей час гостям не пропонують. Але його можна замінити чашкою бульйону з пиріжками. Крім цього, до столу подають 3-4 гарячих страви і різні закуски. У них не повинно бути нестачі: м'ясні і рибні, салати всіх видів, овочі, фрукти, солодке, чай або кава.

А якщо господар будинку запросив на сніданок товариша по роботі для ділової розмови? У цьому випадку господиня подає їм кава, сигарети і залишає одних.