Вечірній чай, кава

Чаювання - прекрасний європейський звичай. Зазвичай стіл до чаю накривають приблизно через годину після обіду, набагато рідше - відразу ж після його закінчення. Чайний стіл сервірують у вітальні. Подають чай у тонких чашках, додаючи цукор, молоко (вершки) або скибочки лимона за смаком. Разом з чашками роздають невеликі чайні серветки. До чаю можна подати дрібне пісочне печиво чи булочки. Гості цілком можуть допомогти господині подати чай.

Чай подають у чашках на блюдцях або в стаканах з підстаканниками на тарілочці. Ложечка лежить на блюдце або тарілці. Чай прийнято н £ доливати на сантиметр від краю. Ручка чашки дивиться в ліву сторону від сидячого, ложка лежить з правого боку.

Зліва від чашки ставлять маленьку тарілку для частування і кладуть серветку, праворуч лезом до тарілки кладуть ніж.

• Як правильно пити чай або кава з лимоном?

Часточку лимона беруть спеціальної вилочкою і кладуть в чашку з напоєм. Потім потрібно ложкою акуратно видавити сік лимона, скориночку вийняти з чашки і покласти на блюдце.

• Що слід подавати до столу для вечірнього чаю?

Бутерброди, холодні закуски, печиво.

• Чи можна поєднати вечірній чай, кава з вживанням гарячих закусок?

Поєднати не можна. Вечірній чай - це вечірній чай. У нього свої традиції і свої закони.

Можна вчинити інакше. В одній кімнаті накривають стіл з гарячими закусками. Перекусивши, присутні переходять в іншу кімнату, де сервірований стіл для вечірнього чаю.

Якщо кімната, де можна накрити стіл, тільки одна, то спочатку сервірують стіл для гарячих закусок, потім заново сервірують стіл до вечірнього чаю.

Церемонія вечірнього чаю, прийнята в Західних країнах, не дозволяє гостю без запрошення господині сідати поруч з нею, оскільки таке місце вважається почесним. Особливо суворо цієї традиції дотримуються в країнах Латинської Америки. У тому випадку, якщо гості не сидять за столом, а розсаджуються по всій кімнаті, за чаєм вони самі підходять до господині - вона ж не встає зі свого місця, щоб обслужити гостей.

Вечірній чай «в російській стилі». Подається у високих склянках з скибочками лимона і кусковим цукром. Для тих, хто побажає, в чай можна додати ром або бренді. Але якою б не була сервіровка, найголовніше, щоб сам чай був добре приготований.

Післяобідній кави. В кінці десерту зазвичай подають на стіл каву. Господиня розливає каву, за бажанням гостей додає вершки і цукор і передає кавові чашки гостям. Післяобідній кави можна сервірувати і на окремому столику.

Господині слід пам'ятати, що багато хто не люблять чорну каву, тому проявіть увагу до своїх гостей і обов'язково запропонуйте до кави молоко або вершки. Якщо гість хоче ще кави, він передає свою чашку разом з блюдцем господарці.