Столові прибори

Основні столові прилади в залежності від різноманітності страв можуть бути декількох видів. На столі неодмінно повинні бути і прилади, якими беруть їжу з загальних блюд, не сервірованих порціями: окремі ложки, вилки, совочки, щипці і т. д.

• З загального блюда їжу накладають на свою тарілку великою ложкою і виделкою: ложку тримають в правій руці, виделку - в лівій. За допомогою виделки накладають їжу в ложку, ложкою ж лише її підтримують або беруть підливу.

• Соуси або супи в свою тарілку наливають спеціальними ополоники, при цьому треба бути дуже обережним і не капнути на скатертину. Якщо ж трапиться подібна неприємність, потрібно непомітно промокнути серветкою це місце або покласти на нього матерчату серветку (якщо скатертину дуже забруднилася). Якщо ж ви просто трохи капнули на скатертину, постарайтеся не привертати загальну увагу. Своїм занепокоєнням і непотрібними голосінням ви порушите атмосферу застілля.

• Десертні прилади їдять закуски і тістечка. Це виделки, ножі та ложки, але менші за величиною.

• Спеціальні прилади для салатів, кавові і меккаложечкі, щипці для цукру, щипці або лопатки для торта доповнюють основні прилади.