Серветки

Серветка - неодмінний предмет сервірування столу. Адже без неї неможливо дотримати чистоту та охайність за столом. Крім того, добре відпрасована і красиво складена полотняна серветка прикрашає стіл.

Існує багато способів згортання серветок. Але ми рекомендуємо найбільш зручний і простий, щоб якомога менше торкатися до неї руками і щоб у розгорнутому вигляді вона не виглядала м'ятою.

При сервіруванні столу до сніданку або обіду звичайно серветки складають вчетверо, трикутником, навпіл і загортають рулетом, що, до речі, не дуже важко, а для урочистої вечері або обіду допустимі більш складні форми складання серветок: вітрилом, ковпачком, свічкою і ін.

Згорнуті серветки кладуть кожному гостеві на закусочну тарілку.

Можна полотняні серветки замінити паперовими, зрозуміло, не розрізаючи їх з метою економії на частині.

Як правильно користуватися серветкою

Сідаючи за стіл і побачивши на тарілці перед собою красиво згорнуту білосніжну серветку, багато хто відчуває деяку боязкість перед нею. Іноді намагаються навіть обережно відкласти її в сторонку, не знаючи про те, що серветка настільки ж необхідна, як ніж, виделка, ложка, і так само, як вони, покликана допомогти людині під час їжі.

Як вже говорилося, добре відпрасована і помірно подкрахмаленная білосніжна серветка, гарно складена, безсумнівно, прикрашає стіл, надає йому разом з іншими предметами сервірування більш урочистого вигляду. Основне ж призначення серветки полягає в тому, щоб уберегти костюм кожного від влучення випадкових бризок, крапель, крихт.

Нею також обтирають пальці і губи під час і після їжі.

• Безпосередньо перед їжею серветку потрібно розгорнути, скласти удвічі і покласти вигином до себе на коліна.

• Закладати серветку одним з її кутів чи краєм за комір або лацкан піджака не прийнято.

• Пальці, випадково забруднені під час їжі, обережно витирають верхньою половиною серветки, не знімаючи її з колін.

• Для обтирання губ серветку беруть із колін двома руками, укорочують шляхом перевертання її кінців у долоні і, приклавши середину до губ, промокають їх об верхню половину серветки. Витирати губи шляхом ковзних рухів по ним серветкою некрасиво.

• Абсолютно неприпустимо використовувати серветку замість носової хустки або як рушники для сильно забруднених рук.

• Не годиться, сівши за стіл, пильно розглядати прилади і посуд, а потім серветкою протирати їх, якщо ви раптом помітили якесь цятка. Цим ви образите господарів, засумнівавшись у їх порядності.

По закінченні їжі серветку не слід ретельно складати, намагаючись надати їй колишній вигляд. Потрібно просто акуратно покласти її праворуч від своєї тарілки. Не рекомендується також вішати серветку на спинку стільця або класти на його сидіння.

• Якщо серветка випадково впала з колін на підлогу, не слід засмучуватися: попросите дати вам чисту, оскільки користуватися серветкою, піднятої з підлоги, звичайно, не можна.