Сервірування столу

Сервірування неофіційного обіду

Зазвичай перше блюдо ставлять на стіл до того, як гості зайняли свої місця. В іншому випадку обідня серветка лежить на дрібній тарілці, а не ліворуч від вилок, як показано на малюнку. Рибну вилку можна розмістити трьома способами, один з яких показано на малюнку. Необхідні також попільнички.

Меню неофіційних обідів не дуже суворо. Воно може включати всього дві страви, проте зазвичай їх кількість обмежена п'ятьма. Суп можна не подавати, особливо якщо обід починається із закуски. На неофіційному обіді суп ніколи не подають у традиційних неглибоких супових тарілках.

Салат зазвичай подають разом із проміжним блюдом - так простіше. Спеціальний ніж використовується залежно від виду салату й від того, чи поданий до нього сир.

Салат можна подавати окремо, в якості четвертого страви; він може також заміняти десерт, особливо якщо разом з ним подають різні сорти сиру.

На неофіційному обіді десертні прилади можна покласти на стіл заздалегідь, помістивши їх перед дрібною тарілкою. В іншому випадку їх приносять на десертній тарілці або господиня сама кладе їх на десертну тарілку й передає гостям разом з десертом. Коли десерт сервірують заздалегідь і десертні прилади знаходяться на наповненій тарілці, їх не перекладають. Якщо ж прилади лежать на порожній десертній тарілці, на якій може стояти чаша для ополіскування пальців, гостеві варто покласти десертну вилку ліворуч, а десертну ложку - праворуч від тарілки.

Сервірування десерту

На малюнку ліворуч показано, як подати гостеві десертний прилад. На десертній тарілці лежать десертна вилка та десертна ложка, між ними на серветочки і (або) маленькій тарілці стоїть чаша для ополіскування пальців (обов'язкова приналежність офіційного обіду й ланчу).

Гість розкладає десертний прилад таким чином (на малюнку праворуч): салфеточку і чашу для ополіскування пальців поміщають перед тарілкою ліворуч, вилку кладуть ліворуч, а ложку праворуч від десертної тарілки й чекають, коли подадуть десерт. На неофіційному обіді разом з десертом можна подати чорна кава в маленьких чашках.