Квіти

Перш ніж прикрашати святковий стіл квітами, подивіться, які вази є у вас. Якщо ви звикли купувати недорогі вази, але різні за формою, у вас набагато більше можливостей для прояву фантазії. Особливо добре виглядають квіти у вазах пастельних тонів з матовою, напівпрозорою поверхнею. Якщо у вас є власний сад, то спочатку згадайте, які квіти в ньому ростуть і продумайте їх кольорову гаму в поєднанні з сервізом і скатертиною. При цьому слід пам'ятати, що у вазу краще ставити квіти одного виду. Якщо ж ви хочете скласти букет з різних квітів, то не захоплюйтеся різноманітністю, приділіть увагу гармонії в колірному рішенні букета.

Квіти з великими, гарними листами ставлять у вази без додаткової зелені. Подразнень до потрібної висоти квіти наколюють на «їжачок» або вставляють в низьку вазу із спеціальними отворами. Квіти зі слабкими, тонкими стеблами, тримаються погано, тому виконайте наступне: зв'яжіть разом три-чотири квітки та установіть їх на «їжачок». Якщо у квітки стебло порожнисте, то в нього вставляють шматочок стебла іншої рослини з міцним стеблом і вже потім наколюють його.

Пам'ятайте, що у вазі або блюді, яким би низьким воно не було, має бути достатня кількість води для квітів.
Нижню частину блюдця можна також замаскувати листям.

Вміння складати букети - таке ж мистецтво, як і всі інші його види. Для цього необхідні розвинений естетичний смак, почуття гармонії і, мабуть, найголовніше - любов до квітів. Дамо кілька важливих порад:

• Розрізняють теплі і холодні кольори. До теплих відносяться жовтий, помаранчевий і червоний. Найтепліший - оранжевокрасний колір. Холодні кольори: синій, зелений і фіолетовий. Правда, існують відтінки, які можуть зробити колір більш теплим. Наприклад, жовто-зелений відтінок тепліше, ніж синьо-зелений. Нейтральний колір - білий.

• Якщо ви хочете за допомогою квітів створити веселий настрій, то слід вибрати квіти теплих тонів. Якщо ж за столом повинна панувати атмосфера урочистого церемоніалу, то слід вибрати квіти холодних тонів. Правда, і холодні кольори можна зробити більш теплими, додавши в букет квіти теплих тонів і навпаки. Але пам'ятайте, що теплі гону завжди домінують в таких поєднаннях. Зелений колір домінує над ультрамарином, але губиться в поєднанні з червоним кольором.

• Інтенсивно освітлений темний колір переважає над світлим, що знаходяться в тіні. Якщо ви комбінуєте жовтий колір з синім, то жовтого кольору повинно бути набагато менше, ніж синього, щоб обидва кольори гармоніювали другу іншому, а не заглушали один інший.

• Якщо квіти за столом повинні створити спокійний настрій, то слід віддати перевагу квітам одного тону. Для створення гармонійних композицій можна використовувати і різні відтінки одного кольору, підбираючи їх за ступенем інтенсивності в напрямку донизу або догори. В темні куточки кімнати краще ставити вази зі світлими кольорами, а в світлі - квіти і зелень більш темних тонів. Білі квіти вдало можна комбінувати з квітами яскравих тонів, особливо добре вони гармоніюють з квітами холодних відтінків, а також зі світло-фіолетовим, світло-червоним, синім, яскраво-оранжевим і жовтим кольором.