Йдемо у гості

Роль государства в рыночной экономике

Візити

Багато людей навіть не підозрюють про те, що ходити в гості треба за якимись певними правилами. На річницю весілля до друзів не ходять в урочисто-траурному вбранні, а до сусідки на чашку чаю - у вечірній сукні. До того ж подумайте, звідки взялася приказка «Незваний гість - гірше татарина». Не на порожньому ж місці! Звичайно, є й інша приказка: «Гість у дім - господаря радість». Але ось тут дуже важливо визначити: який гість і якому господареві.

Детальніше: Візити

Візит до хворого

Краще всього, коли людина знаходиться в стані одужання, тобто ще не виходить з дому, але вже настільки одужав, що починає відчувати потребу в спілкуванні з приємними йому людьми. Поки ж людина серйозно хвора, слід дізнаватися про його стан у кого-небудь з близьких і робити це достатньо тактовно, щоб не занадто їх турбувати. Провідувати вдома тяжкохворого можуть лише близькі родичі, а знайомі - тільки тоді, коли їх про це просили, або вони можуть виявитися чимось корисні.

Детальніше: Візит до хворого

Перший візит

У недавньому минулому перший візит проходив інакше, ніж наступні: запрошений повинен був стежити за тим, щоб «не засидітися» більше 20 хвилин, і в таких випадках ніколи не подавалося частування. У наші дні перше відвідування нічим не відрізняється від наступних.

Детальніше: Перший візит

Візити іногородніх

Візити іногородніх при сучасному способі життя створюють для господарів серйозні проблеми. У знайомих і навіть родичів можна зупинятися тільки після багаторазового наполегливого запрошення або в тих випадках, коли точно відомо, що інакше вони будуть ображені. Але тоді обов'язково заздалегідь сповістити про терміни свого приїзду.

Детальніше: Візити іногородніх

Подарунковий етикет

Якщо ви любите дарувати подарунки - значить, ви вмієте подолати власний егоїзм і вмієте подбати про те, що потрібно іншим людям, про їхні побажання і настрої. Робити подарунки - це мистецтво, якому, як і всякому іншому мистецтву, можна й потрібно навчитися, тому що це є проявом внутрішньої культури людини. При цьому зовсім не важливо, чи даруєте ви дорогий подарунок або просто милий сувенір.

Детальніше: Подарунковий етикет

Запрошення

Чим багатолюдний прийом ви збираєтеся влаштувати, тим раніше слід запрошувати на нього гостей. Зазвичай це роблять за 10 днів або за тиждень. У будь-якому випадку потрібно назвати точний час; можна додати, що запрошують на млинці, для перегляду відеофільму і т. д. Можна назвати причину: «З нагоди захисту диплома», або просто: «Приходьте, буде кілька людей». Причину не називають, якщо гостей запрошують з нагоди дня народження - передбачається, що гості здогадаються про це. Якщо вони все ж виявляться недогадливыми і почнуть питати, можна уточнити: «Винуватиця урочистості - Ірина».

Детальніше: Запрошення

В чужому домі

Не замислюючись над своїми звичками і не маючи досвіду ведення домашнього господарства, багато людей можуть довести до сказу будь-яку господарку. Розглянемо деякі моменти, на які слід звертати увагу, перебуваючи в чужому домі.

Детальніше: В чужому домі