Візити

Багато людей навіть не підозрюють про те, що ходити в гості треба за якимись певними правилами. На річницю весілля до друзів не ходять в урочисто-траурному вбранні, а до сусідки на чашку чаю - у вечірній сукні. До того ж подумайте, звідки взялася приказка «Незваний гість - гірше татарина». Не на порожньому ж місці! Звичайно, є й інша приказка: «Гість у дім - господаря радість». Але ось тут дуже важливо визначити: який гість і якому господареві.

Якщо ви запрошені та прийняли запрошення, буде неповажних не з'явитися. Крайній термін, коли ще можна відмовитися від званої вечері,- два дні до призначеної зустрічі, при цьому слід назвати досить вагому причину. Але якщо вже все-таки трапилося, що ви не дотримали обіцянку і не прийшли, необхідно як можна швидше в усній або письмовій формі порозумітися.

Неввічливо, часто буваючи в гостях у знайомих, забувати у свою чергу запросити їх до себе. Якщо у кого-небудь немає умов для прийому гостей у своїй квартирі, слід подумати про інші можливості: наприклад, про запрошення в кафе, ресторан, театр, якщо у вас є машина - на заміську прогулянку.

Сказане не обов'язково для молодої людини, яка буває в будинку своєї дівчини. Але він може іноді принести її матері квіти, допомогти в чомусь її батькові.

Трапляється, що в родині виникають розбіжності з приводу того, чи може один з подружжя прийняти запрошення і відправитися в гості без іншого. Найчастіше такі запрошення ми отримуємо від своїх товаришів по службі, коли відзначаються підвищення по роботі, захист дисертації тощо. Вважається, що таке запрошення цілком можна прийняти, тим більше що пов'язані з ним заходи носять, як правило, разовий характер. У разі часто повторюваних запрошень такого роду можна відповісти: «Я повинен цей вечір присвятити родині». Це дасть зрозуміти запрошує, що занадто часті запрошення тільки одного з подружжя небажані.

Йдемо в гості

• Спізнюватися на вечерю, куди вас запросили, більш ніж на 10 хвилин непристойно. Ще гірше, ніж запізнення, достроковий прихід... Ви можете застати господарів передвигающими столи, а гаряча вечеря в такому стані, коли він ще вимагає турбот на кухні.

• Що принести з собою в будинок, куди вас запросили? Якщо це не торжество з нагоди дня народження, цілком доречно нічого не приносити. Можна принести солодощі дітям; від чоловіка господині дому приємно буде отримати квіти.

• Що робити в гостях жінці зі своєю сумкою? Краще всього залишити її на туалетному столику. За столом, на колінах, вона буде заважати; підвішена на спинку стільця - все одно впаде. Якщо вже обов'язково жінка хоче тримати сумку під рукою, краще всього поставити її на підлогу біля стільця.

• Коли за вечерею зустрічаються чотири-шість чоловік, потрібно почекати, поки господарі вкажуть кожному його місце. На багатолюдному вечері сідайте там, де є місце, або там, де вам хочеться.

• Приймаючи запрошення, негарно питати: «А хто ще буде?». Коли запрошуючий вважає це необхідним, він сам говорить про склад своїх гостей. Природно, що такі вечори нерідко загрожують несподіваною зустріччю саме з тією людиною, з яким менш за все хотілося б зустрічатися. Нічого не поробиш, не помітити такої людини при подібних обставинах, не привітатися з ним - значить, бути нечемними до господарів.

• Не слід в гостях палити одну сигарету за іншою. Попіл потрібно струшувати виключно в попільничку. Розсіяні курці, які про це забувають і опускають попіл на підлогу, призводять господарів в стан нервового розладу.

Роль государства в рыночной экономике