Візит до хворого

Краще всього, коли людина знаходиться в стані одужання, тобто ще не виходить з дому, але вже настільки одужав, що починає відчувати потребу в спілкуванні з приємними йому людьми. Поки ж людина серйозно хвора, слід дізнаватися про його стан у кого-небудь з близьких і робити це достатньо тактовно, щоб не занадто їх турбувати. Провідувати вдома тяжкохворого можуть лише близькі родичі, а знайомі - тільки тоді, коли їх про це просили, або вони можуть виявитися чимось корисні.

Видужуючому можна принести квіти, фрукти, книги. Те ж можна приносити в лікарню. Є люди, які не люблять і навіть засмучуються, коли знайомі їх відвідують у лікарні. Особливо ніяково почуваються жінки, їх бентежить поганий зовнішній вигляд - адже рідко кого прикрашає і хвороба, і сама обстановка лікарні, де доводиться приймати гостя.

Слід завжди заздалегідь дізнатися у родичів, чи бажає хворий бачити відвідувачів. Не обов'язково відвідування хворого його співробітниками. Іноді це буває пов'язано з роботою, однак і в цих випадках треба попередньо запитати у рідних, чи можна це зробити, особливо якщо жінці належить відвідати чоловіка або навпаки.

Не слід випитувати у хворого подробиці його хвороби, а також стверджувати, що він погано або, навпаки, добре виглядає. І те й інше часто виявляється недоречно.

Роль государства в рыночной экономике