Перший візит

У недавньому минулому перший візит проходив інакше, ніж наступні: запрошений повинен був стежити за тим, щоб «не засидітися» більше 20 хвилин, і в таких випадках ніколи не подавалося частування. У наші дні перше відвідування нічим не відрізняється від наступних.

Перш також було прийнято після першого візиту надіслати запрошення протягом тижня, інакше вважалося, що знайомство не буде мати продовження. Сьогодні ніхто не бере на себе таких зобов'язань. Ми чекаємо запрошення, яке має надійти з нагоди або без випадку в найближчі два-три місяці.

Перший візит молодої людини в будинок батьків коханої дівчини зазвичай пов'язаний з почуттям деякої ніяковості, звідси і ряд промахів, які він може допустити. Неприємності можуть бути різні, і застерегти від неможливо. У всякому разі слід пам'ятати: сідати юнакові краще на стілець, а не на диван або крісло, хіба тільки якщо йому це запропонували, але і тут виключена надмірно вільна поза. Якщо хто-небудь з господарів стоячи пригощає його цигарками, цукерками, молодий чоловік встає. Сам не закурює до тих пір, поки не куритимуть старші. Не оглядає кімнату. Чай не п'є з ложечки.

Дівчині під час першого візиту в будинок батьків молодої людини слід привітатися з її матір'ю і батьком, посміхаючись так само шанобливо, як якщо б на їх місці була директриса школи. А якщо серйозно, то для дівчини обов'язкові приблизно ті ж правила, що і для юнака. Їй слід поводитися природно, не смикати хусточку або сумочку, не заплітати в кіски китиці скатертини. На початку розмови - більше відповідати на питання і лише пізніше що-небудь розповісти самій. Частування потрібно приймати не відмовляючись; є все, що запропонують. У перший візит не слід засиджуватися занадто довго.

Роль государства в рыночной экономике