Запрошення

Чим багатолюдний прийом ви збираєтеся влаштувати, тим раніше слід запрошувати на нього гостей. Зазвичай це роблять за 10 днів або за тиждень. У будь-якому випадку потрібно назвати точний час; можна додати, що запрошують на млинці, для перегляду відеофільму і т. д. Можна назвати причину: «З нагоди захисту диплома», або просто: «Приходьте, буде кілька людей». Причину не називають, якщо гостей запрошують з нагоди дня народження - передбачається, що гості здогадаються про це. Якщо вони все ж виявляться недогадливыми і почнуть питати, можна уточнити: «Винуватиця урочистості - Ірина».

• Просто «на каву» можна запрошувати за три дні і навіть напередодні. Якщо ви запрошуєте одну сім'ю, час можна уточнити але її розсуд. У повсякденному житті зазвичай гостей запрошують у другій половині дня, частіше на вечерю. Недільні обіди рідкісні, на них запрошуються зазвичай родичі.

• Запрошувати гостей можна по телефону, письмово або особисто. Якщо молоді запрошують людей старшого віку і до того ж вперше, ввічливо це зробити особисто, в крайньому випадку - письмово.

• Джерелом непорозумінь буває іноді поділ знайомих на групи і запрошення їх у різні дні. У цьому немає нічого суперечливого. Господарі планують прийом в різний час, тому що прийняти велику кількість гостей не дозволяють квартирні умови або тому, що їм хочеться зібрати людей, близьких один одному за інтересами. Це цілком природно. Але гості часто бувають схильні побачити в цьому поділ на «кращих» і «гірших». Правильно надійдуть господарі, якщо не будуть інформувати знайомих: «Приходьте в середу, бо в четвер у нас будуть товариші по роботі». Не слід запрошувати одночасно тих осіб, про яких вам точно відомо, що вони неприємні один одному.

• Знайомих з дітьми краще запрошувати в будинок, де теж є малюки. Втім, можливо, звичайно, запросити знайомих з дітьми у тому випадку, якщо ваші діти вже виросли.

• У третій раз не варто запрошувати людину, двічі не прийняв вашого запрошення.

• Коли приходять гості, зазвичай двері відчиняє господар. Господині не обов'язково при кожному дзвінку виходити в передпокій (за винятком випадку, коли приходить особливо почесний гість). Господар допомагає прийшли роздягнутися і вводить в кімнату. Господиня, якщо вона сиділа, встає і робить назустріч гостям кілька кроків.

• У будь-якому випадку незручно пропонувати гостям тапочки. Це суперечить гостинності і говорить про поганий смак. Жінка приходить в гості ошатно одягнена, причесана, а домашні тапочки можуть зіпсувати і вигляд, і настрій. Та й чоловік хоче виглядати нарядно. Гості в тапочках мимоволі починають говорити про ціну на петрушку або перебої з гарячою водою.

• Господарі, приймаючи гостей, теж міняють домашні тапочки на туфлі. Господар у чистій сорочці, при краватці і піджаку. Господиня добре зачесана, охайно одягнена (виходячи з кухні для того, щоб привітатися з прийшли, знімає фартух). Особливу увагу жінкам потрібно звернути на те, що залишати губну помаду на чужій щоці при поцілунку - аж ніяк не ознака хорошого тону. ІІомада не повинна розтікатися не тільки на чужих щоках, але і на чарках або склянках.

• Як довго слід чекати запізнілих гостей, коли вони єдині запрошені? До їх приходу. Гості можуть запізнюватися навіть на дві години, що зовсім не дає права господарям піти з дому. Це допускається у випадку, якщо домовленість був не напевно, а виразився словом «заглянемо». Тоді через півтори години можна вважати себе вільним від обов'язку чекати.

Роль государства в рыночной экономике