Оформлення столу

Вишуканий, правильно організований офіційний обід - це один із найприємніших способів, що дозволяють відзначити особливі події, і в процедурі багатого сервірування столу кожна дрібниця має значення. Основні прилади повинні стояти на своєму місці - починаючи блискучим кришталем і добре начищеним сріблом і закінчуючи тонким фарфором, що просвічується, і бездоганними лляними серветками. За столом має панувати невимушена, доброзичлива атмосфера. Чи будете ви господарем або обслуговуючим гуляння, важливо знати основні традиції проведення урочистих обідів.

Історія вишуканих обідів

Церемонія проведення вишуканих обідів складалася упродовж століть. Офіційний прийом, як ми його сьогодні попишемо, своїм корінням сягає в епоху Італійського Відродження, коли багаті купці влаштовували пишні застілля. У середині XVI ст. Катерина Медічі, вийшовши заміж майбутнього короля Генріха II, привезла звичаї Італії до Франції. Але мистецтво сервірування столу, яким ми його сьогодні знаємо, народилися лише за царювання Людовіка XIV, Короля-Сонця, тобто починаючи з середини XVII до початку XVIII в.

Детальніше: Історія вишуканих обідів

Сервірування столу у вікторіанську епоху

Мистецтво сервірування досягло свого розквіту у вікторіанській Англії: сервірування столу стало не просто чудовим, воно стало марнотратним. Невипадково саме в цей час відзначається найвищий в історії рівень виробництва столового посуду. Місіс Бітон, на той час фахівець із правильного ведення домашнього господарства, і Марта Стюарт, спеціаліст свого часу, вважали: «Ми маємо давати обіди, і ми можемо давати не лише вишукані, а й приємні обіди».

Детальніше: Сервірування столу у вікторіанську епоху

Підготовка столу. Перші кроки

Зрозуміло, спочатку звернемося до обіднього столу. В епоху королеви Вікторії, королів Едуарда і Георга стіл накривали сукном, щоб захистити його від нагрівання. Потім на сукно стелили гарну білу скатертину з Дамаска і розкладали відповідні серветки, ідеальний вигляд яким надавали у пральні. Пізніше було прийнято підкладати під блюда підстилку.

Детальніше: Підготовка столу. Перші кроки