Історія вишуканих обідів

Церемонія проведення вишуканих обідів складалася упродовж століть. Офіційний прийом, як ми його сьогодні попишемо, своїм корінням сягає в епоху Італійського Відродження, коли багаті купці влаштовували пишні застілля. У середині XVI ст. Катерина Медічі, вийшовши заміж майбутнього короля Генріха II, привезла звичаї Італії до Франції. Але мистецтво сервірування столу, яким ми його сьогодні знаємо, народилися лише за царювання Людовіка XIV, Короля-Сонця, тобто починаючи з середини XVII до початку XVIII в.

За Людовіка XIV були офіційно встановлені правила проведення урочистих обідів. Страви подавалися у певній послідовності, у посуді, спеціально призначеному для них, за столом стали широко використовувати виделки.

На середину XVIII в. під час пишних застіль вже користувалися відповідним комплектом виделок та ложок. З'явилося безліч фабрик, що виготовляють фарфоровий та скляний посуд.

Саме в цей час їдальню визначили як кімнату, спеціально призначену для одного: проведення чудових пишних обідів та Насолоди їжею.

Вишукані обіди стали (і залишаються й досі) основним показником французької культури. Міністр закордонних справ за правління Наполеона Талейран твердо вірив, що смачні страви, розставлені на вишукано сервірованому столі, є засобами дипломатії, які не мають собі рівних.