Хто перший проходить у двері

Сьогодні рідко можна спостерігати картину, коли, стоячи біля відкритих дверей, двоє умовляють один одного: «будь Ласка, проходьте» — «Ні, будь ласка, проходьте ви». Зазвичай, коли нас пропускають вперед, ми проходимо без зайвих церемоній. І це правильно. Але все ж, і при даних обставинах виникають сумніви,— гість завжди входить першим. Ну а якщо він не знає дороги або за дверима темно? У такому разі господар входить першим, кажучи: «Дозвольте, я вас проведу» або «будь Ласка, за мною». Точно так само слід вчинити, якщо гість — жінка. У ситуації, якщо гість - чоловік, жінка йде першою.

Коли особливо шановану людину необхідно провести по установі або по квартирі, де на шляху попадуться кілька дверей, ввічливість вимагає від відповідальної особи вести себе таким чином: відкрити двері, пропустити гостя; потім злегка випередити його в напрямку наступної двері, відчинити двері, пропустити гостя; знову трохи випередити, відкрити наступну двері, пропустити гостя і т. д.

Якщо перед вами двостулкові балансуючі двері: жінка, що йде попереду, береться за ручку правого крила і притягує її до себе; що стоїть за нею чоловік перехоплює ручку і притримує двері; жінка проходить, за нею чоловік. Ліве крило двері слід залишити в розпорядженні йдуть назустріч.