Правила куріння

Не можна курити за таких обставин:

• там, де висить оголошення, що забороняє курити;

• там, де немає оголошення, але і без нього добре відомо, що курити не можна, - це театр, кіно, бензозаправна станція, лікарняна палата, екзаменаційна кімната;

• входячи в приватну квартиру, в установу, магазин, громадський транспорт;

• в кімнаті, де знаходиться хворий;

• під час танцю;

• за обідом між супом і другим блюдом;

• під час урочистих засідань;

• жінці - на вулиці.

Чоловік в суспільстві жінки може закурити на вулиці, виходячи з кіно, театру, під час тривалої прогулянки.

Перебуваючи в чужому домі, якщо господар або господиня не запропонували сигарети, перш ніж закурити, слід запитати дозволу. У всякого курця повинні бути при собі сигарети.

Жінка не подає вогонь чоловікові. Ні сірники, ні запальничку не беруть з рук бажає подати вам вогонь. Хто перший запалює сірник і запальничку, той доводить вогонь.

Якщо жінка, бажаючи прикурити, дістає свої сірники, чоловік намагаючись її випередити і запропонувати вогонь своєї запальнички або сірника, не повинен при цьому вихоплювати коробок з її рук.

Чоловік встає, якщо хто-небудь, стоячи, пропонує йому сигарети або сірники. Постає також, якщо хоче комусь стоїть запропонувати сигарету або подає вогонь.

Можна не вставати, якщо партнер або партнерка, яким чоловік хоче подати сірник або сигарет), сидять близько. Не можна протягувати запалений сірник або запальничку перед обличчям третьої особи, в такому випадку слід встати і обійти сидить.

Подаючи вогонь, власну сигарету виймають з рота і кладуть в попільничку або тримають в руці. Подавати власну сигарету для прикурювання партнеру припустиме лише серед «потерпілих крах на плоту», як сказано у французькому підручнику хорошого тону.

Попіл слід струшувати тільки в попільничку! Чи не в блюдце, не в вазони, не за обігрівальні батареї, не в декоративні вази. Якщо поблизу немає попільнички, можна попросити її принести. Не варто залишати палаючу сигарету на меблях.

Не слід вітатися чи розмовляти з сигаретою в роті.

Не можна навіть випадково дозволити собі диміти в обличчя тих, хто сидить або стоять поруч.