У ліфті, ескалаторі

В автоматичних ліфтах жінка, якщо вона їде без супроводжуючого, сама натискає потрібну кнопку. Що знаходиться в ліфті чоловік, якщо він стоїть близько до панелі, питає інших (перш за все жінок), який поверх їм потрібен, і натискає кнопки. У переповненому ліфті іноді не діє правило - спочатку виходять жінки. Точно так же в ліфтах службових будівель чоловіки стоять осторонь, даючи жінці увійти, якщо тільки вони не супроводжують їх.

У переповненому громадському ліфті чоловік не знімає капелюх, якщо навіть він супроводжує жінку. У ліфті житлового будинку або готелю житлового типу він, мабуть, зніме капелюх, коли увійде жінка, якщо руки у нього не зайняті пакунками. У повних ліфтах виховані люди відступають убік або на час виходять, щоб дати можливість вийти стоять позаду. Чоловікові, який супроводжує жінку, не завжди вдається вийти першим, повернутися і допомогти жінці, і діяти треба за обставинами.

У ліфті, як і в будь-якому іншому місці, вітаються з тими, кого вітають завжди. Ліфт - це така ж «громадська територія», як вулиця або сходи, тут можна не знімати головний убір.

Чоловік, який супроводжував жінку, дає їй першій увійти на рухомий вгору ескалатор, якщо тільки з якоїсь причини йому не треба встати вище і допомогти їй зійти. Принагідно він зазвичай сходить з ескалатора першим, щоб допомогти жінці, якщо вона оступиться.