Відносини з сусідами

Сусіди, довгий час живуть в одному будинку, як правило, вітають один одного при зустрічі навіть у випадку, якщо мало знайомі. В обов'язки сусідів входить ціле коло правил, головне з яких - якомога менше заважати іншим. Це означає: забороняти дітям пустувати, не дозволяти їм кричати під вікнами, не залишати в своїй квартирі завиваючи годинами собаку, взагалі не виробляти великого шуму. Не слід голосно вмикати радіо, колоти дрова, скандалити з домашніми, занадто часто вправлятися в грі на трубі (не тільки після 23 годин, що передбачено правилами, але навіть протягом дня). Якщо і доводиться порушувати чужий спокій з нагоди іменин, ремонту з довбанням стін, потрібно попередити про це сусідів. Принаймні вони при цьому будуть знати, що відбувається, і приблизно припускати, коли закінчиться шум, а це вже заспокоює.

Природно, якщо сусіди дозволяють вам користуватися своїм телефоном, турбувати їх можна тільки в найнеобхідніших випадках. По-сусідськи ми позичаємо цукор або праску, але абсолютно необхідно своєчасно повернути позичене.

Якщо замах сусідів на предмети нашого побуту переступають межі дозволеного, можна сказати: «На жаль, не можу, мій пилосос не дуже справний». Не варто й говорити, що це охолодить сусідські симпатії, але іноді подібні заходи бувають необхідні.

Не слід безцеремонно вриватися в квартиру до сусідів для того, щоб взяти адресу натирача і попутно поцікавитися, як вони живуть. Слід прийняти як належне, якщо сусідка повідомить потрібну вам адресу в передпокої.

Негарно розглядати, що сусідка несе в сумці з магазину, пліткувати на тему, звідки хто бере гроші. Чи не красить сусідів і підглядання в прочинені двері, як тільки пролунають кроки на майданчику, і пильний інтерес, «хто з ким» і чому. Приватне життя оточуючих не служить темою розмов культурних людей.

В умовах сучасного життя важко уникнути незручностей з приводу того, що за стіною хтось вчиться грати на роялі або дає уроки музики. Жоден закон подібних «дій» не забороняє. Проте, про це можна поговорити з сусідами. У таких випадках, наприклад, на стіну добре повісити що-небудь звукопоглинальне. Чимало неприємностей в сучасному будинку деколи доставляють і просто кроки над головою. Серед вихованих людей не представляє великої праці ставити за обов'язок домашніх ходити по квартирі в тапочках.

У загальній квартирі нерідко виникають неприємні конфлікти. Саме вдома кожен прагне до граничної розкутості, хоче вільно віддаватися улюбленим заняттям, звичкам, які іноді вступають в протиріччя з звичками живуть поруч. Найгірше, якщо в результаті дрібних повсякденних зіткнень виникає «військова ситуація». Поки до цього не дійшло, необхідно вжити запобіжних заходів.

У загальних квартирах важливо домовитися, коли окремі мешканці займають місця загального користування. Обов'язковою є, так би мовити, «ходіння навшпиньки» на громадській території - в передпокої, кухні, ванній. Обов'язкова обачність у виразах, домашньому одязі, в усьому поведінці. «Будь-яке існування - це співіснування», - сказав древній філософ. Чим більше поступок зробиш сам, тим більше їх можеш вимагати від інших.

Ваш квартирант теж має право на спокійне життя, незважаючи на те, що займає кімнату у вашій квартирі. Це його кімната, він за неї платить. Господарям не слід входити до нього без стуку, цікавитися тим, куди він ходить, звідки повертається, кого приймає, хто йому стирає сорочки, чому він не вживає кефір, переглядати його валізи, кореспонденцію ... Все це елементарно, але іноді не заважає нагадати.

Квартирант, в свою чергу, зобов'язаний дбайливо поводитися з майном господарів. Йому не потрібно забувати, що він знаходиться не цілком на рівних правах з основним квартиронаймачем.

На практиці це означає, що він зобов'язаний пристосуватися до звичаїв, що існують в будинку. Можна користуватися будильником, але так, щоб не ставити на ноги весь будинок; можна вранці ходити в гаком костюмі, який прийнятий в будинку: халат, піжама (ходіння в трусах мало де прийнято). Потрібно постаратися не розкидати свої речі, про які домашні будуть спотикатися; не готувати їжу з різким, неприємним для оточуючих запахом і т. п. Найкраще ці важливі дрібниці обговорити при здачі кімнати.