Поведінка в громадському транспорті

Поступаючись місцем жінці, галантний чоловік доторкається до капелюха, потім він встає якомога далі від неї і не дивиться в її бік. Ніхто не очікує, що повертається з роботи чоловік поступиться місцем будь-яка стоїть поруч жінці (нехай совість підкаже, як йому вчинити). Але пристойності зобов'язують його поступитися місцем втомленою матері з маленьким або немовлям, вагітній жінці, старому або інваліду. Іноді можна спостерігати, як чоловіки схоплюються при вигляді гарненьких дівчат, які цілком можуть і постояти, в той час як жінки похилого віку часто стоять.

У громадському транспорті

• Немає потреби говорити, що юнак чи дівчина не повинні сидіти в громадському транспорті, якщо літні жінки або жінки з дітьми на руках стоять.

• Той, кому поступилися місцем, дякує, але ніколи не починає розмови з поступився місце особою.

• Якщо чоловік поступається місцем жінці, яку супроводжує інший чоловік, останній повинен висловити подяку.

• Чоловіки іноді помилково вважають, що при виході з транспорту треба пропустити вперед жінку, яку вони супроводжують. Це невірно, чоловік повинен вийти першим, а потім допомогти своїй супутниці. На незнайомих чоловіків це правило не поширюється, вони просто пропускають жінок при виході, якщо не виникає жодних очевидних скруті. Чоловік може допомогти жінці з багажем або з маленькою дитиною, якщо цього не зроблять водій або кондуктор. Але він повинен при цьому вести себе дуже коректно, що не нав'язуватися з розмовою, а надавши допомогу, не намагатися без необхідності зав'язати знайомство.

• У поїзді, трамваї або автобусі також необхідно пам'ятати про дотримання певних правил. При посадці дотримуватися черги, поступаючись першістю старшим, хто стоїть поруч, чоловіки - жінкам. Якщо жінка перебуває в суспільстві чоловіки, то в транспорт вони сідають згідно своєї черги. Жінка не повинна намагатися піднятися в вагон трамвая або автобус першої, користуючись своєю перевагою і залишаючи при цьому супутника. Якщо все ж сталося, що він виявився далеко позаду своєї супутниці, то йому зовсім не слід нетерпляче спрямовуватися вперед, розштовхуючи при цьому інших жінок. Чи не станеться нічого жахливого, якщо на короткий час вас з вашої знайомої розділить натовп.

• Вихований чоловік сяде в транспорті тільки в тому випадку, якщо поблизу не варто жодна жінка. І намагається відразу ж запропонувати своє місце жінці, яка, увійшовши в вагон, встала поруч з ним. Його обов'язком є ​​поступитися місцем жінці похилого віку, жінці з важкою сумкою або знайомій. По відношенню до молодим, здоровим стороннім жінкам такий жест - добровільна ввічливість. Тому не в кожному випадку доречні гучні зауваження на адресу «сьогоднішньої молоді». Адже молодий чоловік може повертатися з виснажливої ​​роботи або погано себе почувати.

• Жінка, якій поступилися місцем, повинна негайно за це подякувати. Не годиться в таких випадках на звільнене місце садити свого здорової дитини (навіть молодшого шкільного віку).

• Особа, яка супроводжує літню жінку, для якої не виявилося вільного місця, може звернутися до кого-небудь молодший з проханням його поступитися, але робити це слід спокійно і ввічливо.

• Жінка не поступається місця чоловікові навіть набагато старше себе. У більшості випадків йому стане ніяково: жоден чоловік не хоче, щоб його вважали старого. Молоденька дівчина може поступитися місцем літній родичу.

• У транспорті потрібно намагатися не наступати людям на ноги, не спиратися на людину, що стоїть поруч, не підштовхувати його в спину. Непристойно пильно розглядати своїх попутників.

• Якщо жінка їде з чоловіком, він першим проходить до виходу, прокладаючи їй шлях, першим виходить, допомагаючи зійти жінці. Однак подібна галантність з боку чоловіка навряд чи доречна щодо начальника (зрозуміло, якщо він не жінка), з яким довелося їхати разом.