На вулиці

Як ходити по тротуару

• На вулиці чоловікові годиться йти зліва від жінки; якщо ж йдуть двоє чоловіків, то зліва йде той, хто молодше. Якщо на вулиці брудно або ведуться дорожні роботи, то чоловік йде із зовнішнього боку тротуару.

• Якщо ви йдете по вулиці втрьох, середина, як саме почесне місце, відводиться особі більш шановному. Наприклад, професор між двома студентами, жінка між двома чоловіками. У поєднанні «чоловік і дві жінки» - чоловік йде в центрі. Цим передбачається, що в даній обстановці для кожної із жінок він служить рівний опорою, до того ж так легше підтримувати розмову.

• Якщо разом йдуть четверо, то краще розділитися на пари, жінки або старші за віком йдуть попереду. Суспільство з п'яти чоловік розділяється на пару і трьох, таким чином, ніхто не залишається на самоті.

• Рухаючись по вулиці в необхідному вам темпі (як правило, прискореному), потрібно теж намагатися не завдавати незручностей - ні пішоходам, ні автомобілістам.

Чого не повинен робити вихована людина Вихована людина на вулиці:

• Не смітить, що не плює, не вказує пальцем;

• не кричить на дітей;

• не зупиняється раптовий але посередині дороги для того, щоб поговорити з товаришем;

• не ходить по газонах, по лівій стороні тротуару, не пускає огризки, які не випльовує кісточки, які не лузає насіння і не носить включеним транзистор або портативний магнітофон.

Негарно силою пробивати собі дорогу до вітрини, на якій, можливо, і виставлено щось цікаве.

На вулиці не слід часто обертатися. Чоловікові не личить оглядатися слідом проходять жінкам, особливо в тих випадках, якщо він розділяє суспільство іншої жінки.

Недбале поводження з правилами дорожнього руху - це не тільки невиправданий ризик щодо власного життя, а й неповага до нелегкої праці водія. У свою чергу, водії повинні пам'ятати про те, що холоднокровно кропити перехожих брудом - кричуще безкультур'я.

Зустрівши знайомого на вулиці, краще не допитуватися: «Куди йдеш?», І не зупиняти приятеля, який йде не один.

Чоловік завжди пропускає жінку вперед. Але якщо прохід важкий (натовп, вузький, ненадійний місток), попереду йде чоловік, в небезпечних місцях пропонуючи жінці руку.

Чоловік завжди допомагає йде з ним жінці нести сумку з продуктами або речами, чемодан, портфель. Однак він виглядає безглуздо з дамським парасолькою в руках або сумочкою своєї супутниці. Жінка також сама несе знятий плащ або жакет.

Як слід носити закритий парасольку? Жінка підвішує його на зап'ясті за передбачений саме для цього випадку шнурочок. Чоловік носить закритий парасольку на лівому передпліччі або в правій руці, як тростину. Не дозволяється носити парасольку напереваги, як спис: їм можна ненавмисно вколоти йде за вами. Користуючись відкритим парасолькою, потрібно стежити за тим, щоб не зачепити їм чужу голову, окуляри. Спускаючись в підземний перехід, парасольку потрібно скласти.

На ходу не слід їсти. В крайньому випадку можна дозволити дітям по дорозі з'їсти морозиво, фрукти або бублики. Дорослій ж краще з'їсти морозиво або пиріжок, стоячи біля кіоску або сидячи на лавочці в міському сквері.

Загальноприйнято, що чоловік курить на вулиці, хоча за суворими правилами хорошого тону цього слід було б уникати. Але жінка на вулиці може закурити тільки у виняткових випадках. Якщо у чоловіка попросили прикурити, ввічливіше буде протягнути сірник, а не запалену сигарету.

Якою має бути одяг

До одягу, в якій ми виходимо на вулицю, потрібно бути дуже вимогливими. В першу чергу виключаються в туалеті неохайність і недбалість. Краще вийти в звичайному спортивному сорочці, але чистою і акуратно застебнутому, ніж у білій, але несвіжої, «з-під піджака». Накинутий на плечі або затиснутий під пахвою піджак - вельми сумнівне доповнення до туалету. Сандалети на босу ногу чоловік одягає тільки в місцях відпочинку.

Ніколи не носять рукавички до костюму, а підбирають їх до пальта, плаща або куртці.

Недоречні репліки і зауваження

Неввічливо, проходячи по вулиці, робити гучні зауваження на адресу перехожих з приводу їх одягу, зростання, виразу обличчя і т. п.

Юнаки, які посилають на адресу проходять дівчат навіть дотепні репліки, сумно демонструють недоліки свого виховання.

Звернення до випадковому перехожому зі словами «У вас на панчосі спущена петля» або «У вас забризкане пальто» розцінюється як нетактовність, ніж як послуга. Але цілком доречно буде звернути увагу незнайомої жінки на те, що у неї відкрилася сумка, або вчасно підказати чоловікові, що у нього з кишені йде дим: тліє трубка.