Правила хорошого тону для автолюбителів

Водій-новачок, потрапляючи на дорогу, може розгубитися в різноманітті світлових і звукових сигналів, що подаються учасниками руху. Про сигнали світлофора, регулювальника і дорожніх знаках вам розкажуть в автошколі, але досвідчені водії можуть отримати набагато більше інформації про дії інших автомобілістів (ів свою чергу інформувати інших), використовуючи негласний мову спілкування на дорозі. Автомобілісти, які знають мову і правила «хорошого тону на дорозі», мають менше шансів потрапити в неприємну ситуацію.

Для вираження подяки - Включення аварійної світлової сігналізаціі- «аварійки» (пару раз моргнути).

Застосовують в знак подяки за дії сусіднього авто, якщо хтось пропустив вас на трасі або в місті, дав вам можливість виїхати з узбіччя або перебудуватися з сусіднього ряду, дав обігнати. Можна клацнути спочатку лівим, а потім правим «поворотником», що аналогічно сигналу "аварійкою". Піднята від керма рука долонею до лобового скла - для зустрічного авто, наприклад, яке попередило про небезпеку на дорозі.

Вираз обурення - короткі звукові сигнали. Один - застереження, два - невдоволення, три - роздратування, чотири і більше - лайка. Багаторазове миготіння дальнім світлом.

Для позначення свого обурення багато водіїв просто обганяють автомобіль і пригальмовують перед ним або взагалі повністю зупиняються. Але слід пам'ятати, що на дорозі дуже багато нервових водіїв, і дана ситуація може призвести до непередбачуваних наслідків. Попереду небезпека включення аварійної світлової сигналізації.

Для рухомих ззаду - інформація про те, що попереду будь-яка небезпека, що не позначена відповідними дорожніми знаками (затор, ДТП, ремонт проїжджої частини і т. П.). Крім цього, інформувати наступний за вами автомобіль про небезпеку попереду можна натисканням кілька разів на педаль гальма. Водій що рухається за вами автомобіля дізнається про небезпеку за вашими сигналами гальма. Цей сигнал означає «тримай дистанцію».

Два короткочасні включення далекого світла. Такий сигнал для зустрічних позначає - попереду по ходу руху співробітники ДПС або по стороні руху зустрічного транспорту якась небезпека. Отримавши таке застереження від зустрічних водіїв, ввічливо подякуйте їм жестом руки, оберненою долонею вперед.

Прохання переключитися з далекого світла фар на ближній - короткочасне включення дальнього світла фар. Застосовується вночі, як прохання до зустрічного, який їде з дальнім світлом або сліпучим протитуманними фарами.

Пропустіть, дайте дорогу один довгий сигнал дальнім світлом. Застосовують з включеним лівим поворотом і без лівого поворотника. Можливе додавання тривалого звукового сигналу - на трасі застосовується в екстремальних ситуаціях при обгоні, коли, вискочивши на «зустрічну», водій не встигає завершити маневр і просить зустрічну машину з'їхати трохи правіше, щоб благополучно роз'їхатися.

Виходжу з машини - відкрити ліві двері і злегка покачати нею; злегка відкрити двері і повернути голову назад; включити лівий поворотник і відкрити двері.

Обганяйте - включити правий поворотник (і, можливо, пригальмувати).

Для йде позаду - помахати лівою рукою.

Крім того, лівий покажчик повороту, включений на трасі водієм автомобіля, який зробив обгін, але поки не повертається на свою смугу руху, - сигнал для інших, що рухаються, наприклад, за вантажівкою машин, про те, що попереду на смузі зустрічного руху вільно і можна здійснювати обгін услід за ним.

Чи не обганяє - включити лівий поворотник.

Для автомобіля, наступного ззаду. Можна також короткочасно запалити гальмівні вогні. Цей прийом часто застосовують далекобійникам на фурах, яким добре видна дорожня обстановка, для інформування їдуть позаду легкових авто. Відкрити ліві двері або висунути ліву руку долонею назад.

Поперемінно включати правий/лівий поворотники і стоп-сигнали.

Чи не пропущу - зменшити відстань, необхідне іншій машині для маневру (наприклад, притиснутися до осьової, не даючи обігнати). Зменшити дистанцію до попереду машини, що йде, не даючи вбудуватися.

Потрібно пальне - Водій стоїть біля дороги з каністрою (відром) і шлангом; кулак з опущеним вниз великим пальцем. Потрібна технічна допомога - Водій стоїть біля відкритого капота або багажника з піднятою рукою.
Користуючись цими знаками, дотримуйтесь правил дорожнього руху, будьте взаємно ввічливі на дорозі - і щасливої ​​вам дороги!