Відпочинок поза домом

Цілком природно, що поза домом хочеться розслабитись. Але не думайте, що, виїхавши з рідного дому і потрапивши в незвичне для вас оточення, не обов'язково стежити за своїми манерами. Навпаки, вони особливо важливі, і щоб не зіпсувати відпочинок іншим людям, не варто забувати про пристойність і межі свободи. Завжди пам'ятайте хороше правило: вихована людина ніколи не робить того, що привертає до нього пильну увагу оточуючих.

Не виключені окремі моменти невезіння, іноді здатні отруїти відпускний час.

Галасливий сусід — включає радіо на повну потужність, запрошує в кімнату гостей, не питаючи при цьому згоди інших; голосно розмовляє у коридорах, повертається пізно і обов'язково будить всіх на поверсі.

«Король дотепності» — невтомно розповідає анекдоти, часто по кілька разів, і голосніше за всіх над ними сміється; навмисне перекручує прізвища, робить двозначні натяки, приписує особливі відносини, нібито існуючі між Нею і Ним.

«Капризник» — ніхто і ніщо йому не догодить: харчування не те, вікна кімнати виходять на північ чи на південь — жарко), незручна постіль, в бібліотеці немає цікавої літератури, в їдальні душно, газети нудні, суспільство низького рівня, оркестранти погано грають, на пляжі дуже багато людей, в морі вода холодна, на терасі протяг, цей фільм він бачив п'ять років тому, телевізійна програма нудна, на пляжі мало лежаків, жінки нецікаві, «сьогоднішня» молодь розпущена, сонячний захід нікуди не годиться...

Відпочиваючий з комплексами невдоволення собою — постійно скаржиться, що всі його не люблять (що врешті-решт починає виправдовуватися).

«Клейстер» — повний добрих намірів, догідливою, доброзичливий, от тільки ніяк не можна від нього позбутися. Незбагненним чином він завжди виявляється поруч з тими, хто хотів би побути один або вдвох.

«Базіка». Найчастіше цим пороком страждають жінки. Така людина невтомно розповідає про себе, по кілька разів повторює свою біографію, допізна веде монолог про витівки свого шурина, про причіпках свекрухи, з подробицями «довіряє» таємницю любовних пригод, доповідає історію перенесених хвороб...

Не зайвим буде нагадати, що не дати зіпсувати собі відпочинок, нейтралізувати кожне з перерахованих «зол» майже завжди у вашій владі. Для цього є безліч способів, але в усіх випадках обов'язково залишатися доброзичливим і ввічливим.

Формирование научного мировоззрения у школьников