Туризм

Зважившись брати участь у туристичному поході, слід знати існуючі правила:

• не спізнюватися на обумовлене місце зустрічі;

• не претендувати на чужій спальний мішок або ковдра, які хтось ніс вдень у йоте особи, а ви свої не брали, тому що «важко тягнути»;

• не ховатися за чужу спину при зустрічі, приміром, зі стадом корів: інші, може бути, теж бояться;

• не повертати позичений казанок або тарілку немитими;

• не братися за гімнастику як раз тоді, коли прийшов час збирати хмиз або багаття;

• не обтяжувати інших турботами про своєму костюмі: «Я тут не сяду — у мене світлі брюки»;

• не нарікати на погане самопочуття, жадобу, задишку, не вередувати ні за яких приводів;

• не вимагати зупинення всієї групи для того, щоб помилуватися краєвидом, озером, або для того, щоб зібрати ягоди. Тільки керівник походу чи провідник призначає час зупинок, відпочинку.

Людям зі слабким здоров'ям краще зовсім відмовитися від участі в турпоходах з великою групою туристів. Проте якщо комусь не пощастило і він захворює під час походу, цього не варто приховувати: подібна не завжди виправдана самовідданість може викликати потім ще більше занепокоєння. Але якщо ви до спільного задоволення знаходитесь в хорошій спортивній формі, не демонструйте цього надмірно, не нав'язуйте іншим прискорений ритм походу.

Пробачити залишати сміття на місцях ночівлі або відпочинку: яєчну шкаралупу, папір та інше слід закопати в землю. Неприпустимо прикрашати дерева своїми ініціалами і написами, які здаються вам дотепними.

Фотолюбителі, не стомлюйте інших своєю пристрастю — не всі люблять фотографуватися. Але вже якщо знімки зроблені, а фотолюбитель виявиться настільки обов'язковим людиною, що, зробивши будинку фотокартки, надішле їх вам, за це слід обов'язково письмово подякувати. А в разі, якщо надіслана велику кількість знімків, доречно поцікавитися: чи не відшкодувати вартість паперу і плівки.

Закордонні туристичні поїздки вимагають, як правило, досить великих зусиль для того, щоб пристосуватися до норм життя країни, в якій ви опинилися. Вимірювати всі міркою власних звичок і звичаїв, засуджуючи чужі, — невірно. Доброзичливість, інтерес до навколишнього, прагнення якомога більше побачити і зрозуміти — саме в цьому основний сенс такої поїздки.

Формирование научного мировоззрения у школьников