Пікнік

При наявності відповідних пристосувань для приготування їжі на свіжому повітрі можна влаштувати прийом гостей поза домом. Для цього достатньо знайти зручне місце, де ваші гості могли б розташуватися і покуштувати апетитно приготовану прямо у них на очах їжу. В тіні під деревом чи під тентом влаштовують імпровізований стіл, скатертина вибирають веселою забарвлення, на стіл ставлять кілька кошиків (в одній з них — прилади, в інший — побільше паперових серветок тощо), тарілки та келихи. Частування в саду виключає жирні страви; зазвичай подають овочі, асорті на блюді, багато охолоджених напоїв і фруктів. Гості обслуговують себе самі, тарілки тримають у руках і їдять стоячи або влаштовуються, де хто зуміє.

Влаштовуючи будь-який прийом або торжество на дачі, слід враховувати, що гармонію, необхідну для міських приміщень, на природі замінює різнобарв'я фарб. Тому треба підбирати скатертини веселих тонів, щоб вони контрастували або повністю гармоніювали з оточенням. Фарфор тут з успіхом замінить кольорова кераміка, а скло — яскрава пластмаса.

Вертел, гриль, дачна плита (так званий барбек) - все це незамінні атрибути літніх вечорів, коли прямо під відкритим небом смажиться курка, качка або готується будь-яка інша їжа.

На дачі або в саду стіл накривають не так, як у квартирі: сервіровка виглядає простіше, і гості вам пробачать, якщо на столі не буде вистачати деяких приладів, а ви пробачте гостям, якщо вони візьмуть щось зі столу руками. Частування і весела бесіда за столом будуть простими і безпосередніми.

В якості частування цілком доречні бутерброди або гамбургери. Щоправда, бувають випадки, коли нам хочеться організувати свято на дачі на хорошому рівні. Наприклад, якщо ви вирішили відсвяткувати на дачі свій день народження або річницю весілля, то, звичайно, на вечерю гості очікують отримати дещо суттєвіше. Продумати меню так, щоб учасники пікніка були раді, що вони не залишилися вдома,— теж мистецтво. Накрийте стіл скатертиною, вишивка на якій буде відповідати навколишньому природі (скатертину можна вишити яким-небудь простим візерунком на одноколірної тканини, можна використовувати і аплікацію, доповнену вишивкою) — і річний стіл в саду зміниться.

Запрошуйте гостей не більше, ніж зможете обслужити. Не забудьте, що свіже повітря піднімає апетит, так само як і аромат підготовлюваного блюда. Можна заздалегідь поставити на стіл красиво оформлений салат, сир, печиво, фрукти, а також келихи з напоями.

Частування на дачі — це саме той прийом, коли можливо деякий відступ від світських правил, коли гарний настрій оцінюється набагато дорожче, ніж складно приготовані страви. А чари літньої ночі і феєрверк іскор багаття успішно увінчають ваші клопоти.

Формирование научного мировоззрения у школьников