Секрети спілкування

Щодня ми спілкуємося з великою кількістю людей: вдома, на роботі, в магазині і навіть на вулиці. І навряд чи більшість з нас замислюється над тим, як вони це роблять. А від того, як ми себе ведемо, говоримо, жестикулюємо, залежить успіх наших комунікацій, самоподачі і ставлення оточуючих.

І якщо в побуті, в оточенні рідних і близьких, друзів або старих добрих колег всі досить легко і просто, нам немає необхідності робити враження, то в інших ситуаціях наше поводження може стати вирішальним моментом. Дотримання етикету в спілкуванні - запорука успіху в презентації вашої особистості. Так що якщо ви опинилися в незнайомій компанії, на званій вечері або ділової зустрічі, варто дотримуватися ряду важливих правил. Краще один раз вивчити, «як правильно», і потім почувати себе впевнено в будь-якій ситуації.

Налаштуйте тональність

Своїм голосом, благозвучною або крикливим, ви мимоволі створюєте навколо себе приємну або важку атмосферу. Сенс вимовних вами слів не чинить на це майже ніякого впливу. Його достатньо тільки для того, щоб співрозмовник міг дати вам більш-менш обдуманий відповідь. Дійсна інформація укладена в музиці вашого голосу. Небезпека полягає в тому, що ні ви, ні ваші співрозмовники не в змозі свідомо проаналізувати цю мимовільну інформацію, яка досягає мети. Своїм голосом ви щодня створюєте свій, незнайомий вам самим портрет, який, на жаль, не завжди може вам потішити.

Детальніше: Налаштуйте тональність

Тактовність

Тактовність - одна із самих чудових рис характеру. Тактичний людина привертає до себе оточуючих, він вміє зробити так, щоб людям було добре з ним. Тактовним ми називаємо людину, яка ніколи не буде настирливим, не втомить, не образить, не пожартує недоречно.

Детальніше: Тактовність

Бесіда

Мистецтву вести бесіду в суспільстві, безсумнівно, можна навчитися. Для цього треба лише виробляти в собі необхідні навички, подібно до того, як оволодівали ораторським мистецтвом античні оратори. Це зовсім не означає, що зустрічі з друзями повинні перетворюватися на змагання в ораторському мистецтві.

Детальніше: Бесіда

Дискусія

Дискусія - це мистецтво. І, включаючись в неї, потрібно відразу ж постаратися уточнити, чи однакові уявлення у дискутуючи про тих чи інших загальновідомих поняттях, що стали предметами обговорення. Відстоювати свою позицію можна тільки за допомогою об'єктивних фактів, яких не знав або забув співрозмовник. Не вживати аргументів типу "ти тугодум», «егоїст», «цинік». Це тільки епітети, і швидше за все самі по собі - спірні. Аргументом не може бути підвищений або іронічний тон. У будь-якій дискусії варто уникати узагальнень. Дискусія навіть на саму гостру тему не перетвориться на сварку, якщо співрозмовники будуть тільки захищати свою точку зору, а не критично оцінювати позицію противника. Зауваження - «Як примітивно ти міркуєш!» - Може стати початком сварки.

Детальніше: Дискусія

Суперечка

Основне правило спору: навіть за найсприятливіших обставин дуже важко спонукати людей до зміни поглядів.

Якщо ви хочете схилити людини до своєї точки зору, виявляйте повагу до думки іншого. Ніколи не говорите людині, що він неправий. Допускайте можливість помилки і зі свого боку. Така позиція перегородить шлях всім суперечкам і, головне, надихне вашого співрозмовника проявити таку ж чесність і широту мислення, як і у вас. Вона може пробудити в ньому бажання теж визнати, що він буває неправий.

Детальніше: Суперечка

Послуга

Послужливість - чеснота лише до тих пір, поки не стає нав'язливою. Найкраще взяти за правило: надавати послуги тільки тоді, коли нас про це просять. Недарма зайва старанність називають у народі «ведмежою послугою».

Детальніше: Послуга

Знайомство

Правила хорошого тону (та й елементарні правила безпеки!) Не рекомендують знайомитися з сторонніми людьми на вулиці, в транспорті, в ресторані, театрі, музеї та інших громадських місцях.

З одного боку, непристойно нав'язувати своє суспільство незнайомій людині. Він може бути зовсім не розташований спілкуватися з вами. З іншого боку, заводити знайомство з першим зустрічним ще й необачно, а іноді й небезпечно! Мало ким виявиться ця людина.

Детальніше: Знайомство

Привітання

Коли в публічних місцях зустрічаються люди, вже знайомі один з одним, вони обмінюються привітаннями.

• Чоловік, кланяючись жінці, виймає руку з кишені і сигарету з рота. Жінка, відповідаючи на привітання, може не виймати руки з кишень пальто, жакети (правда, у жінок рідко зустрічається така звичка). При поклоні чоловік підводить головний убір. Це не відноситься до беретам, лижним шапочкам, хутряних шапок. Жінки кланяються кивком голови. Добре, якщо до привітання буде додана усмішка.

Детальніше: Привітання

Вибачення

• Якщо ви потурбували когось, проходячи перед ним або перед нею (якщо більше ніде пройти), скажіть: «Будь ласка, вибачте мене» або «Прошу вибачення». Коротка форма - «Вибачте», «Пардон» - менше підходить до такого випадку.

Детальніше: Вибачення

Компліменти

Комплімент - це особлива форма похвали, вираз схвалення, захоплення зовнішнім виглядом людини, його манерами, вдало сказаним словом. Одягнений у ввічливу форму, він завжди приносить задоволення - у кожному з нас є хоч трохи самолюбства і марнославства.

Детальніше: Компліменти