Дискусія

Дискусія - це мистецтво. І, включаючись в неї, потрібно відразу ж постаратися уточнити, чи однакові уявлення у дискутуючи про тих чи інших загальновідомих поняттях, що стали предметами обговорення. Відстоювати свою позицію можна тільки за допомогою об'єктивних фактів, яких не знав або забув співрозмовник. Не вживати аргументів типу "ти тугодум», «егоїст», «цинік». Це тільки епітети, і швидше за все самі по собі - спірні. Аргументом не може бути підвищений або іронічний тон. У будь-якій дискусії варто уникати узагальнень. Дискусія навіть на саму гостру тему не перетвориться на сварку, якщо співрозмовники будуть тільки захищати свою точку зору, а не критично оцінювати позицію противника. Зауваження - «Як примітивно ти міркуєш!» - Може стати початком сварки.

У дружній дискусії немає місця, наприклад, таким виразам: «Неправда!», «Що?!», «Вас важко зрозуміти». Адже можна те ж саме сказати по-іншому: «А мені здається, що ...», «Вибачте, я не розчув ...», «Я не зовсім вас зрозумів ...».

І ще кілька важливих порад, які допоможуть вам почувати себе впевнено в будь-якій компанії:

• Вихована людина рідко розповідає в суспільстві про свої особисті справи, відносинах на роботі, своїх дітей, нездужання, турботах, звички, смаки. Без особливої потреби він не поділиться і тим, що робив з ранку.

• Культурна людина мало говорить і про справи своїх ближніх. Іншими словами, не бреше.

• Якщо вам нав'язують подібну тему, краще відповідати: «Вважаю, що нас це не стосується». Якщо пліткують про вас, не слід зовсім звертати на це увагу. Пояснення, спростування, особливо «на всяк випадок», ніколи себе не виправдовують. Адже часто буває, що свою правоту ви доводите людині, яка до цих пір зовсім не чув про вас нічого поганого. Однак сказане вами ж мимоволі насторожує, і може скластися думка, що за слухом щось криється. Плітка, якщо нею нехтують, гине природною смертю.

• Нерідко співрозмовників займає обговорення зовнішнього вигляду знайомих. Подібні розмови теж не можуть вас прикрасити.

• Не розказуйте в суспільстві сенсаційних, але не достовірних новин.

• У невеликій компанії не слід починати розмову про те, що може залишитися незрозумілим хоча б одному із присутніх. Це неввічливо. Неввічливо також говорити в суспільстві натяками, зрозумілими лише частини присутніх.

• Якщо компанія налічує менше семи осіб, необхідно заохочувати спільну розмову, а не окремі бесіди. Не кажіть іноземною мовою у присутності людей, які їм не володіють.

• В даний час важко розділити теми розмов на «чоловічі» і «жіночі». Але може статися, що пані хочуть поговорити про моду, а чоловіки - про нову марку машини. Тоді варто розділитися. Рішуче не рекомендується розповідати про сни і передчуттях, віддаватися тривалим спогадами про минуле, вимовляти в суспільстві довгі монологи. Особливо змушують нудьгувати присутніх люди, які виступають з одним і тим же репертуаром анекдотів і «кумедних випадків».