Суперечка

Основне правило спору: навіть за найсприятливіших обставин дуже важко спонукати людей до зміни поглядів.

Якщо ви хочете схилити людини до своєї точки зору, виявляйте повагу до думки іншого. Ніколи не говорите людині, що він неправий. Допускайте можливість помилки і зі свого боку. Така позиція перегородить шлях всім суперечкам і, головне, надихне вашого співрозмовника проявити таку ж чесність і широту мислення, як і у вас. Вона може пробудити в ньому бажання теж визнати, що він буває неправий.

Якщо ви хочете привернути кого-небудь на свою сторону, спочатку переконаєте людину, що є його щирим другом. Це, безсумнівно, найбільш вірний шлях до розуму. Можна користуватися і якими магічними фразами, які припиняють суперечки, знищують недоброзичливість і змушують уважно слухати. Ось деякі з них: «Я анітрохи не засуджую вас за ваші почуття або думка ... На вашому місці я думала, відчувала б те ж саме ... ».
І ще корисно під час суперечки частіше згадувати прислів'я: «Бійкою багато чого не доб'єшся, а поступившись, отримаєш більше, ніж очікував».

А деколи єдиний спосіб домогтися найкращого результату в суперечці - це ухилитися від суперечки. У запалі суперечки людина може, навіть розуміючи свою неправоту, не погодитися з вами для того, щоб не впустити свою гідність. Згадайте, що ви не раз вели себе так в подібних ситуаціях. Тому досить висловити свою точку зору іншій людині і дати йому можливість подумати на дозвіллі. Може, через деякий час він буде повністю з вами згоден без будь-якого тиску з боку.

Сперечатися і наполегливо доводити своє - в деякому роді насильство над людиною, і тому така поведінка не може призвести до істинного згодою. Непорозуміння можна знищити тільки за допомогою такту, дипломатії, примирення і співчутливого прагнення зрозуміти точку зору іншої людини.

Спір має бути обгрунтований і переконливо аргументований. В процесі суперечки ви прагнете втекти, а не вразити, а тим більше образити «супротивника». Істинність ваших доводів повинна бути бездоганна. Діловий суперечка завжди вимагає послідовної зв'язку ланцюга цих доводів. Дослідники стверджують, що у людини, яка вміє застосовувати на практиці прийоми логічного доказу, шанси перемогти в індивідуальному і публічному діловому суперечці вище, ніж у людей, незнайомих з логікою. До речі, цим і пояснюють включення курсу логіки в програму деяких шкіл бізнесу.

Стиль поведінки в діловому суперечці повинен бути ввічливим. Витриманий і ввічлива людина має великі шанси на перемогу. Красномовство має змінюватися мовчазним увагою. Гарячність і неврастенічний недоречні. Головне в індивідуальному спорі - аргументи, логіка і докази.

Міміка, жести, вигуки і вигуки як аргументи не приймаються.

При затяжному конфлікті або часто повторюваних сварках кожної зі сторін слід замислитися над власною поведінкою. Адже, як правило, у сварці насправді мова йде не про розбиту тарілці. Людина, що є постійним ініціатором сварок, після самоаналізу часто приходить квиводу, що «нерви у нього ні на що не годяться»! Це зовсім не означає, що тепер можна скандалити з чистою совістю. Таким людям у своєму самоаналізі потрібно піти трохи далі і задати собі закономірне питання: а чому я весь час нервую? Часто буває, що вдається усвідомити справжню причину нервозності, і життя налагоджується. Варто спробувати.