Послуга

Послужливість - чеснота лише до тих пір, поки не стає нав'язливою. Найкраще взяти за правило: надавати послуги тільки тоді, коли нас про це просять. Недарма зайва старанність називають у народі «ведмежою послугою».

Якщо до вас звертаються з проханням, виконати яку ви не в змозі, проте не хочете обговорювати причини, досить сказати: «На жаль, не можу за це взятися». Така відвертість набагато гідніше того положення, коли обіцянки даються і не виконуються.

Як віддячити за безкорисливу послугу людину, з якою ми не пов'язані дружбою і навіть близьким знайомством? Дорогий подарунок або «грошова» подяка рідко коли без відповідної взаємної незручності вирішують справу. А тому залишаються «непрактичні» подарунки: квіти з запискою, торт, гарне вино (для чоловіка).

Якщо послуга, надана вам, була пов'язана з витратами грошей або великої кількості часу, можете ризикнути передати «кошик з гастронома»: гарний напій, фрукти, шоколад, каву. Іноді краще «віддячити» таким чином не відразу, а з нагоди свята.

Навіть за дрібну послугу, щоб не відчувати себе невдячним, можна подарувати що-небудь відповідне інтересам людини: рідкісну книгу, картину, платівку.

Незалежно від усього іншого, найкращою подякою буде своєчасне лист з повідомленням, що послуга виявилася корисною. Таку звістку іноді буває приємніше будь-якого практичного подарунка.

У відношенні своїх друзів ми теж нерідко відчуваємо потребу віддячити за надану послугу. Але тут не еледует поспішати, судорожно шукати подарунок і терміново його вручати: цим можна образити. Дружні стосунки між людьми тим і відрізняються від інших, що взаємні ласку бувають в порядку речей. Однак і в подібній ситуації ніколи не буває зайвим подарувати квіти.