Знайомство

Правила хорошого тону (та й елементарні правила безпеки!) Не рекомендують знайомитися з сторонніми людьми на вулиці, в транспорті, в ресторані, театрі, музеї та інших громадських місцях.

З одного боку, непристойно нав'язувати своє суспільство незнайомій людині. Він може бути зовсім не розташований спілкуватися з вами. З іншого боку, заводити знайомство з першим зустрічним ще й необачно, а іноді й небезпечно! Мало ким виявиться ця людина.

Як же тоді знайомитися?

За правилами пристойності, як і по життєвим нормам, для знайомства з ким-небудь необхідний посередник в особі спільного знайомого. До нього потрібно звернутися для того, щоб вас представили тому, з ким ви хочете познайомитися.

Коли ви будете представлені (це стосується і чоловіків, і жінок), то з реакції нового знайомого ви зможете зрозуміти, чи хоче він продовжувати знайомство. І якщо ви бачите його холодність, не слід наполягати на продовженні відносин.

Як представляти людей один одному

• Основні правила такі: зі словами «Дозвольте представити вам ...», «Дозвольте познайомити вас ...», «Оля, знайомся ...».

• Чоловіка представляють жінці.

• Молодших за віком представляють старшим.

Гостей, що приходять пізніше, - тим, хто прийшов раніше.

• Якщо гості приходять один за іншим, а ви не встигаєте знайомити їх один з одним, цей обов'язок може взяти на себе ваш родич або хороший друг. Провівши гостя в кімнату, всім, що знаходиться там, називають його ім'я, після чого цьому гостеві називають імена решти. Якщо гостей небагато, можна познайомити всіх але окремо.

• Знайомлячись, чоловіки встають. Жінки можуть залишитися сидіти, за винятком тих випадків, коли увійшов гість набагато старше їх або займає високе становище.

• Якщо знайомляться дві жінки різного віку, правильно, звертаючись до жінки старшої, сказати: «Дозвольте вам представити ...» - і вимовити ім'я і прізвище особи більш молодий, після чого назвати жінку старшого віку. Іншими словами, вік і авторитет мають в даному випадку безперечну перевагу. Тим же принципом підкресленого поваги визначається норма знайомства, при якій зазвичай чоловіка представляють жінці, співробітника - керівнику. Якщо потрібно познайомити ровесників або людей, рівних але положенню, краще уявити першим ближчого собі людину, наприклад, свою сестру - своєю знайомою.

• Коли необхідно представити одночасно кількох осіб людині відомій, заслуженому, то його прізвища не вимовляють зовсім (передбачається, що всі її знають).

• Своїх дружину, чоловіка, дочку, сина представляють словами: «Моя дружина», «Моя дочка». Знайомство з матір'ю і батьком - виключення з цього правила: усіх знайомих представляють батькам, а не навпаки.

• Досить до речі, представляючи своїх знайомих, додати, наприклад, таке уточнення: «Мій друг N - хірург, а це Z - мій інститутський товариш».

• Представляючи людини, слід вимовляти його прізвище виразно та чітко. Особливо хочеться застерегти від того, щоб її переплутати або зробити неточне наголос.

• Абсолютно неприпустимі уточнення типу: «Пане N - брат відомого актора Z!»

• Людям, що не впевненим у своїй пам'яті щодо чужих прізвищ, доцільно запропонувати: «Знайомтеся, будь ласка ...» І далі покластися на чужу ініціативу. Такий спосіб представлення цілком допустимо.

• Якщо до вже котрий зібрався суспільству приєднується нова людина, голосно вимовляєте його прізвище; решта, подаючи йому руку, самі називають свою.

• Ви їдете в громадському транспорті з товаришем, і на одній із зупинок у вагон входить ваш знайомий. Неодмінно Чи потрібно знайомити своїх супутників? Якщо з увійшов ви обмінюєтеся тільки кількома словами, то його можна не знайомити з товаришем, але не забудьте це зробити у випадку, якщо розмова стане спільним.

• Хтось із членів вашої сім'ї заходить до вас на роботу. Представляти чи його співробітникам? Не обов'язково, якщо у вас з ними чисто службові стосунки.