Привітання

Коли в публічних місцях зустрічаються люди, вже знайомі один з одним, вони обмінюються привітаннями.

• Чоловік, кланяючись жінці, виймає руку з кишені і сигарету з рота. Жінка, відповідаючи на привітання, може не виймати руки з кишень пальто, жакети (правда, у жінок рідко зустрічається така звичка). При поклоні чоловік підводить головний убір. Це не відноситься до беретам, лижним шапочкам, хутряних шапок. Жінки кланяються кивком голови. Добре, якщо до привітання буде додана усмішка.

• Чоловікові непристойно зупиняти знайому жінку на вулиці. Винятком може бути лише невідкладна справа. Допустимо це і при дружніх відносинах. Жінка може зупинитися сама для того, щоб обмінятися кількома словами зі знайомим чоловіком.

• Коли на вулиці зустрічаються дві пари, спочатку вітаються жінка з жінкою, потім жінки з чоловіками і тільки потім чоловік з чоловіком.

• Незнайомих людей можна зупинити на вулиці виключно заради короткої інформації. Попередньо слід вибачитися за занепокоєння, а отримавши відповідь - подякувати.

• Чоловікові, що йде по вулиці в суспільстві жінки, не годиться залишати її одну для того, щоб самому підійти до знайомого. Якщо це абсолютно необхідно, слід представити його супутниці.

• Сидячи за столиком у кафе, ресторані, вітають знайомих тільки кивком голови. Чоловік, кланяючись жінці, трохи підводиться зі стільця. Повністю встає тільки у випадку, якщо жінка підходить до нього.

• Першим кланяється чоловік жінці, молодший - старшому, що проходить - стоїть.

• Першою вітається жінка, що йде в суспільстві чоловіки, з жінкою, що йде на самоті або з іншою жінкою.

• Завжди приєднуються до привітання людини, в суспільстві якого знаходяться.

• У рівних умовах першим вітається людина більш ввічливий.

Одна з умов зарубіжного ринку - це створення в очах потенційного партнера іміджу впевненого в собі людини, яка вміє себе вести в суспільстві, не викликаючи своїми вчинками подиву і зневажливою посмішки.

Тому необхідно засвоїти кодекс поведінки, прийнятий для добре вихованих людей у всіх країнах. Цей кодекс включає чотири основних правила: ввічливість, природність, гідність і такт.

Ввічливість передбачає насамперед привітання. З давніх часів люди надають один одному спеціальне повагу допомогою вітань.

Форми вітань в різних країнах істотно відрізняються. Але при всьому різноманітті вітань міжнародний етикет в своїй основі однаковий: люди, зустрічаючись, бажають один одному добра і благополуччя, здоров'я, успіхів у праці, доброго ранку, дня або вечора.

Кожному народу, кожній соціальній групі властива своя манера вітання. Наприклад, на Сході характерною рисою вітання є нахил корпусу з одночасним викиданням руки вперед.

Європейці, вітаючи, зазвичай злегка підводять лівою рукою капелюх і роблять легкий уклін головою.