Манери

Хода і багато руху часто свідчать про вихованість людини.

Перш за все зверніть увагу на свої руки. Вихована людина ніколи не дозволить собі тримати руки в кишенях, тим більше гризти нігті. Ноги під час розмови не розставляють широко і не зближують їх зовсім щільно один до одного.

Сидячи, не закидають ногу на ногу і не трясуть нею.

Перебуваючи в суспільстві, не можна бути розсіяним і неуважним до оточуючих.

Жести, постава, хода

Красива хода, постава, витончені жести прикрашають як чоловіка, так і жінку. У виняткових випадках тим, що ми називаємо граціозністю, людина наділена від природи. Частіше ці якості набуваються ціною чималих зусиль. Їх вихованню допомагають заняття спортом, ритмікою, балетом. Все це надзвичайно корисно дівчатам і молодим дівчатам, про це варто пам'ятати батькам.

Слід вчитися красиво ходити, триматися прямо. Необхідно вміти легко і красиво підніматися по сходах і так само красиво спускатися.

• Потрібно вміти красиво сидіти. Жінці слід перевірити перед дзеркалом, як вона виглядає сидить на низькому кріслі, на дивані або на стільці. Нерідко виявляється, що вона може закинути ногу на ногу, сидячи на стільці, але не має собі цього дозволяти, сидячи в низькому кріслі. У такому разі ноги слід тримати разом: коліна притиснути один до одного, обидві гомілки нахилити в одну сторону, при цьому можна одну ступню закласти за іншу.

• Сідаючи в машину, жінка не «крокує» до неї, а лише присівши на краєчку сидіння, втягує ноги; виходячи з машини, навпаки, підніматися з сидіння слід вже спершись ногами на асфальт.

• Голову не варто піднімати занадто високо, проте не варто її і занадто низько опускати. І вже тим більше - дивитися на все навколо спідлоба.

• Молодь часто не знає, що робити з руками». Дівчину, щоправда, в таких випадках рятує сумка, за яку можна «вчепитися», а от юнак позбавлений цього корисного реквізиту. Начебто самий природний вихід - помістити руки в кишенях. Чи можливо це з точки зору хорошого тону?

В крайньому випадку припустимо тримати одну руку в кишені піджака, але краще час від часу її звідти витягувати. В кишеню штанів можна опустити руку тільки для того, щоб дістати необхідне. Про те, щоб тримати обидві руки в кишенях штанів, не може бути мови! Цього не слід робити навіть у присутності своїх ровесників.

Дівчині теж не личить тримати руки в кишенях штанів, у всякому разі під час розмови.

• Негарно розмахувати руками при ходьбі або на прогулянці, енергійно жестикулювати при розмові. Стукати кулаком по столу просто вульгарно, не кажучи вже про те, що це ніколи не є аргументом. Всі жести повинні бути стриманими і доцільними.

• Не треба занадто захоплюватися і класти ногу на ногу таким чином, щоб щиколотка однієї з них опинилася на коліні іншої. Тримаючи ногу на ногу, не потрібно нею розгойдувати, обійняти коліна руками.

• Ніколи не слід сидіти «розвалившись в кріслі або на дивані, відкидати голову на подушки, розгойдуватися на стільці. Не можна сидіти на самому краєчку стільця, крісла, дивани, а також похитувати колінами під час розмови.

• На ручку крісла можна присісти (якщо, звичайно, ви абсолютно впевнені в тому, що вона вас витримає) тільки в будинку найближчих друзів. Це неприпустимо, якщо крісло займає малознайомий чоловік або жінка, з якою ви - «на ви».