Незручні ситуації

Кожена людина не застрахованиа від казусних ситуацій - мимовільних помилок. Ось кілька класичних казусів: познайомитися з кимось вдруге; перекинути чарку з вином; поцікавитися у сусіда по столу: «Ви не знаєте, хто ця балакуча блондинка?» - І отримати відповідь: «Це моя дружина»; проявляючи чуйність, запитати у знайомого: «Як себе почуває ваша дружина?» - і почути у відповідь: «Вже рік як померла» або «Ми давно розійшлися». Надзвичайна неприємність: помилково витерти ніс серветкою; розповісти внима тельним слухачам невдалий анекдот.

Подібні обставини надовго можуть залишити в пам'яті неприємний осад. Однак абсолютно марно мучити себе такого роду спогадами. Ну що ж, сталося - і пройшло.

Звичайно, краще, щоб подібні неприємності траплялися якомога рідше; потрібно помітити тільки, що оточуючі звертають на такі речі набагато менше уваги, ніж це вам може здатися. Немає людини, вихованого самим ідеальним чином, у якого на совісті не було б чого-небудь подібного.

Дрібний казус не терпить докладних виправдань, вони більше здатні зовсім зіпсувати, ніж виправити становище. У таких випадках коротке «вибачте», як правило, вирішує проблему.

Зовсім інша річ «афронту» - дії навмисні і свідомі, тобто свідоме порушення правил ввічливості, коли одна особа не тільки не намагається приховати своєї неприязні до іншого, а, навпаки, прагне її підкреслити. Чи треба говорити про те, що в цьому випадку ви не тільки публічно представляєте в невигідному світлі самого себе, а й крім своєї волі можете образити інших.

Серед подібних вельми рішуче проявляються форм неприязні можна перерахувати наступні:

- Демонстративно не подати будь-кому руки;

- Наділити свого супротивника вголос образливим епітетом;

- Відіслати за зворотною адресою лист або подарунок;

- В неповажне тоні відгукнутися про кого-небудь з близьких свого співрозмовника.

Подібні кроки можуть призвести до повного припинення знайомства.

Буває, що випадкова незручність здається комусь афронту. Тут до речі буде згадати про перекручування прізвищ. Така недбалість, якщо її не приймуть за щось гірше, завжди буває образливою. Іноді людини може серйозно образити факт, що до нього повернулися спиною. Звичайне неувага, але воно може серйозно ускладнити відносини. Тому , спілкуючись з людьми, завжди слід суворо себе контролювати. Ніколи і нікого не прикрашає відповідна грубість, як би не поводився ваш супротивник. Скандал принижує обох.

Крім того, майте на увазі: некрасиво відкривати чужу сумку, а також заглядати в неї, якщо вона буває відкритою. Це відноситься і до чужих портфелям або кишенях пальто. Не можна самовільно відкривати і перекладати вміст ящика чужого столу, як вдома, так і на роботі. Не слід відкривати чужу шафу, буфет, комору.