Рукостискання

Рукостискання - традиційний, символічний жест-привітання. У наш час їм стали трохи зловживати. Так, наприклад, товаришам по службі, щодня зустрічається на роботу, зовсім не обов'язково вранці і ввечері тиснути один одному руки. Подаючи руку, корисно пам'ятати про те, щоб не пропонувати її своєму знайомому розслабленою, ліниво, як би вручаючи потримати медузу. Але не слід також щосили тиснути руку партнера, потрясаючи нею в повітрі кілька разів. Подавайте руку жестом вільним, упевненим. Потиск має бути коротким.

• Жінка, вітаючись, може не знімати рукавичку. Винятком може бути зустріч з жінкою багато старше себе. Чоловіки, вітаючись між собою, залишаються в рукавичках. Але якщо один з них зняв свою, нічого не поробиш - інший повинен послідувати його прикладу. Якщо чоловік вітається з жінкою в рукавичках, він може свою теж не знімати. Виняток - товсті вовняні рукавиці.

• Звичай при зустрічі цілувати жінці руку все далі йде в минуле, залишаючись національною особливістю поляків.

• Якщо при зустрічі на вулиці ви простягаєте для привітання руку, пам'ятайте, що в цьому випадку у вас обидві руки повинні бути без рукавичок, або обидві в них. Не треба, однак, простягати руку в рукавичці жінці, у якої рукавичок немає. Вітаючись ж з чоловіком або з тим, хто молодший за вас, можна цього правила не дотримуватися. Зробити відступ від етикету можна і жінці, яка вітає більш молоду жінку без рукавичок.

• Увійшовши в приміщення, покладається в першу чергу зняти рукавички, а потім вже привітатися з присутніми. Зрозуміло, мова не йде про рукавичках, які служать доповненням до вечірнього туалету.

• Треба пам'ятати, що при поданні - незалежно від того, представляєтеся ви самі або вас хто-то представляє присутніх, не слід першим подавати руку. Також не варто підходити до кожного з присутніх і потискати руку. У цьому випадку обмежтеся легким поклоном і ви надасте увагу всіх присутніх.

• Як вітати знайомих при зустрічі? Першим завжди вітається чоловік з жінкою, молодший зі старшим. Жінка ж в свою чергу повинна першою привітатися з більш старшої за віком. Якщо старша за віком жінка подає вам руку, а ви сидите, належить встати.