Мережевий етикет (e-mail)

Адреси та особисті імена

Персональне ім'я (не те ж саме, що підпис) - довільна рядок, яку багато мэйлеры (програми електронної пошти) дозволяють приєднувати до ваших повідомлень в якості текстового коментаря.

Якщо ваша система дозволяє, завжди пишіть персональне ім'я: воно є для вас кращою «візитною карткою», чим адресу e-mail.

Використовувати осмислені імена. Вирази типу «здогадайся сам» не тільки заважають визначити автора листа, але і ображають інтелект адресата.

Якщо ваша поштова система дозволяє відправляти листи разом з іменами адресатів, використовуйте цю можливість. Таким чином, адміністратору мережі буде легше знайти адресата по імені, якщо сам адреса виявиться помилковим.

Тема листа (Subject)

Не забувайте давати назви своїм листам. Практично всі мэйлеры дозволяють присвоювати поштовим повідомленням назви, і часто користувач орієнтується саме по назвам, коли переглядає свою пошту.

Уникайте безглуздих назв. Наприклад, відправляючи лист службі технічної підтримки WordPerfect, не слід називати його WordPerfect - з тим же успіхом ви могли б взагалі нічого не писати.

Якщо ви відповідаєте на лист змінюєте тему розмови, не забудьте змінити і назву.

Точний заголовок - найпростіший спосіб визначити тему бесіди, і якщо ви зміните тему, залишивши заголовок колишнім, адресат може прийти в замішання.

Довжина, зміст і формат листа

Намагайтеся, щоб довжина вашого листа відповідала стилю бесіди: якщо ви просто відповідаєте на питання, робіть це коротко і по суті.

Тримайтеся якомога ближче до теми. Якщо ви хочете поговорити про щось нове, краще послати окремий лист. Тоді ваш адресат зможе зберігати його окремо.

Не пишіть весь текст великими літерами - його стає важко читати (хоча короткий виділення може використовуватися як посилення). Намагайтеся зберігати ваш лист на логічні абзаци і уникайте надмірно довгих речень.

Намагайтеся не допускати граматичних помилок. Повне помилок лист важко читати. Те, що електронна пошта - швидкий спосіб зв'язку, зовсім не означає, що можна розслабитися і забути про правопис. Якщо ви вважаєте свої думки гідними викладу в листі, подбайте, щоб вони були викладені правильно.

Уникайте публічних флэймов - листів, складених під впливом емоцій. Послання, відправлені в момент душевних переживань, найчастіше тільки погіршують ситуацію. Можливо, пізніше ви будете каятися у своїх словах, тому перед тим як почати «флэймовую війну», спокійно обміркуйте положення.

Якщо ваш мэйлер підтримує різні параметри оформлення тексту (жирний шрифт, курсив тощо), переконайтеся, що мэйлер адресата володіє такими ж можливостями.

Тричі подумайте перед тим, як включати номер вашої кредитної картки, свої електронні листи. Електронну пошту можуть перехопити, і ваш рахунок в банку піддасться небезпеці.