Телефонний етикет

На початку розмови запитаєте, чи не завадили ви, не відірвали чи від важливих справ.

Телефонна розмова перш за все повинен бути коротким.

Пам'ятайте: доки ви ведете некваплива розмова з приятелем або приятелькою, до вашого співрозмовника або до вас, може бути, не можуть додзвонитися по важливій справі.

Не ведіть по телефону порожньої балаканини. Якщо ви потребуєте в душевній бесіді, краще зустрітися з одним віч-на-віч.

Якщо хтось неправильно набрав номер і потрапив випадково до вас, не грубите, а ввічливо скажіть: «Вибачте, ви помилилися номером».

Корисно частіше згадувати, що телефон винайдений і для того, щоб не заходити до знайомих без попередження!

Дзвонити чи не дзвонити?

Перш за все, ще до того, як ви наберете номер, слід подумати:

• Чи буде ваш дзвінок приємний?

• Не потурбувати ви того, кому телефонуєте?

• Чи заслуговує справа, за яким ви телефонуєте, того, щоб заради нього когось турбувати?

Коли дзвонити по телефону не прийнято

• Не прийнято виражати по телефону співчуття. Якщо у людини нещастя, йому треба прийти на допомогу, особистою присутністю і співучастю допомогти подолати горе: сяяти стрес, виконати деякі невідкладні справи за потерпілого. Якщо ви самі здорові, то обійтися співчуттям по телефону просто непристойно. Виняток може бути зроблено тільки для тих, хто хворий і сам потребує допомоги.

• По телефону не прийнято висловлювати співчуття. Візит співчуття наноситься тільки в тому випадку, якщо ви упевнені, що він бажаний, або якщо близькі померлого потребують підтримки. Якщо повідомлення про смерть отримано ще до поховання, то треба надати померлому останні почесті і взяти участь в похороні. Якщо ж з поважної причини це неможливо, слід вибачитися і висловити співчуття листом.

Час для телефонних розмов

Час для телефонних розмов, звичайно, обмежене рамками робочого дня, якщо дзвінки суто ділові, і часом неспання, якщо це особиста розмова. Не рекомендується телефонувати раніше 8 години ранку в будні дні і раніше 10 годин - у вихідні, закінчуватися телефонні дзвінки повинні не пізніше 22 годин. Якщо ж вам відомі які-небудь обставини, коригувальні час телефонних бесід (ваш друг приходить додому пізно, в родині є маленька дитина і т. п.), тим більше постарайтеся не набридати дзвінками в пізній час. У разі, якщо справа не терпить зволікань, зробити пізній дзвінок припустимо, однак, якщо на п'ятий-шостий сигнал вам не відповідають, повісьте трубку та більше в цей день не телефонуйте.